کد خبر: ۷۰۹۹۱۰۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰

سرپرست حوزه معاونت بهداشت جمعیت هلال احمر استان گفت: تجمع انبوه مردم در یک منطقه، گاهی سبب بروز مشکلاتی برای زائران می‌شود که می‌توان با رعایت مسائل ساده بهداشتی ، از آن‌ها جلوگیری کرد.

 امیر جلالیان سرپرست حوزه معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان  در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان   با اشاره به هشدار‌های ویژه برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین، گفت: زائران باید در طول راهپیمایی اربعین به منظور حفظ سلامتی خود به نکاتی توجه کنند.

او افزود: تجمع انبوه مردم در یک منطقه، گاهی سبب بروز مشکلاتی برای زائران می‌شود که می‌توان با رعایت مسائل ساده بهداشتی ، از آن‌ها جلوگیری کرد.
 
پیام‌های بهداشتی هلال احمر اصفهان به زوار اربعین
 
سرپرست حوزه معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان اصفهان تصریح کرد: طبق تجربیات سال‌های قبل در جا‌هایی که حجم زائران بیش از حد معمول بود، افراد با مشکلاتی از جمله شکستگی انگشتان پا، در رفتگی و کوفتگی قوزک و مچ پا و همچنین فشار به قفسه سینه در اثر ازدحام بیش از حد مواجه شدند، بنابراین زائران باید به این نکات توجه داشته باشند.

او با اشاره به ضرورت رعایت نکات بهداشت فردی در حفظ سلامتی زائران کربلا در ایام اربعین، اظهار داشت: رعایت مسائل بهداشتی از جمله شست‌وشوی دست‌ها قبل از غذا خوردن، استفاده از ماسک، نوشیدن آب معدنی پلمپ شده، شستن صحیح و کامل میوه‌ها، غذا خوردن در اماکن و موکب‌هایی که بهداشت مواد غذایی را رعایت می‌کنند، بسیار قابل توجه است.

جلالیان افزود: استفاده از کفش مناسب پیاده‌روی به خاطر جلوگیری از بروز تاول در پا به علت پیاده‌روی طولانی، ضروری است و توصیه می‌شود هر سه، چهار ساعت یکبار بین پیاده‌روی زائران کفش‌هایشان را دربیاورند، پاهایشان را بشویند و چند دقیقه‌ای پا‌های خود در معرض هوای آزاد بگذارند.

او با بیان اینکه هنگام پیاده‌روی، ممکن است افرادی دچار عرق سوز در ناحیه ران‌ها شوند، گفت: پیشنهاد می‌شود هر دو ساعت یکبار محل عرق سوز را بشویند و خشک کنند و سپس از پودر بچه استفاده کنند تا از تاول زدن جلوگیری شود و بتوانند به پیاده‌روی خود ادامه بدهند.

سرپرست حوزه معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان اصفهان تصریح کرد: بیماران خاص و افرادی که سابقه بیماری دارند، می‌بایست حتما داروهایشان را همراه خود داشته باشند، چون در کربلا دارو‌های تخصصی به هیچ وجه وجود ندارد و توصیه می‌شود دیابتی‌ها، بیماران قلبی، ریوی، تنفسی و کلیوی دارو‌های مورد نیاز خود را به اندازه کافی همراه داشته باشند و همچنین به منظور جلوگیری از مشکلات ناشی از بیماری، مسیر راهپیمایی را با وقفه طی کنند و حتما بین راه استراحت کنند.

او ادامه داد: زائران در صورت نیاز به خدمات درمانی در طول مسیر می‌توانند از کمپ‌های هلال احمر که در کل مسیر مستقر هستند از خدمات رایگان آن‌ها استفاده کنند.
 
انتهای پیام/ی
 

رعایت بهداشت زائران اربعین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر