کد خبر: ۷۰۹۹۲۸۴
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان:

محسن مسعودیان‌راد گفت: ۱۳۵ مددجوی زیرپوشش این نهاد با دریافت کمک‌هزینه جهیزیه در ۶ ماه سال جاری راهی خانه بخت شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، محسن مسعودیان‌راد مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد قبل از ازدواج مشاوره فردی و گروهی با هدف پایدار بودن زندگی و استحکام بنیان خانواده دریافت می‌کنند گفت : در ۶ ماه نخست سال جاری، ۷۰۰ مشاوره به زوج‌های جوان در مراکز مشاوره کمیته امداد استان سمنان ارائه‌ شده است.

او با اشاره به اینکه ۱۳۵ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان با دریافت کمک‌هزینه جهیزیه به نوعروسان و هدیه ازدواج به پسران در ۶ ماه نخست امسال راهی خانه بخت شدند، افزود: برای این کمک‌هزینه‌ها ۳۷۵ میلیون تومان هزینه شده است.

۵۰۰ زوج سمنانی تا پایان سال جاری راهی خانه بخت می شوند

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: پیش‌بینی‌شده بیش از ۵۰۰ زوج سمنانی با کمک کمیته امداد و خیران تا پایان سال جاری راهی خانه بخت شوند.

مسعودیان‌راد برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مشاوره قبل از ازدواج را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد دانست و بیان کرد: برگزاری این دوره‌ها و مشاوره‌های فردی و گروهی منجر شده تا آمار طلاق بین مددجویان بسیار کم و بر اساس اطلاعات موجود از هر ۱۰۰  ازدواج تنها یک طلاق صورت می‌گیرد.

او با بیان اینکه زوج‌های جوان تحت حمایت پس از ازدواج نیز از سوی کمیته امداد رها نخواهند شد تصریح کرد: کمیته امداد پس از ازدواج نیز با هدف ایجاد ثبات اقتصادی بین مددجویان اقدام به ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به زوج‌های تحت حمایت می‌کند که در این زمینه نیز تسهیلات خوبی ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت : یکی دیگر از اهدافی که کمیته امداد در کمک‌هزینه ازدواج دنبال می‌کند، ترویج فرهنگ ازدواج آسان و دوری از تجملاتی است که بسیاری جوانان امروز از عهده آن برنمی‌آیند و به همین منظور در این حوزه کمیته امداد اقداماتی را صورت می‌دهد تا در جامعه نیز بازتاب این ازدواج‌های آسان نمود بهتری پیدا کند.

انتهای پیام / ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر