کد خبر: ۷۰۹۹۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰

الکساندر زاسپکین گفت آمریکایی‌ها برای ایجاد هرج و مرج در لبنان زمینه سازی می‌کنند.

سفیر روسیه در لبنان: آمریکا برای ایجاد هرج و مرج در لبنان تلاش می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی از سخنان الکساندر زاسپکین، سفیر روسیه در لبنان درباره تلاش آمریکا برای ایجاد هرج و مرج در لبنان، نوشت: سفیر روسیه در بیروت این روز‌ها چندان به آینده خوشبین نیست. تجربه او در لبنان و پیگیری امور منطقه نشان می‌دهد که نباید امید چندانی به برطرف شدن مشکلات در بیشتر بخش‌های منطقه در آینده نزدیک داشت. می‌توان گفت که الکساندر زاسپکین در مجموع همان سخن چند روز پیش ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه را در پاسخ به سوالی درباره چالش‌های حال و آینده بر زبان می‌آورد آنگاه که گفت: «شرایط دشوارتر خواهد شد».

این دیپلمات روس بلافاصله به بحران‌های بین المللی از ونزوئلا گرفته تا قاره آفریقا، آسیا، اروپا، اروپای شرقی، اوکراین و خاورمیانه و نقش آمریکا در ایجاد آن‌ها اشاره کرد و اینگونه نتیجه گرفت که دیدگاه آمریکایی‌ها به کلی در تضاد با دیدگاه روسیه است، زیرا روسیه معتقد به احترام گذاشتن به حاکمیت کشور‌ها و قوانین بین المللی است.

سفیر روسیه در لبنان همچنین به بحران اقتصادی در لبنان از سال‌های دور اشاره کرد و گفت آمریکا قصد دارد در لبنان هرج و مرج ایجاد کند که هدف از آن ضربه زدن به حزب الله و پس از آن ضربه زدن به دشمنان آمریکا در منطقه است.

به گفته وی، هدف آمریکایی‌ها این است که اقتصاد لبنان به سمت فروپاشی حرکت کند به گونه‌ای که باعث خشم مردمی شود.

الکساندر زاسپکین در پاسخ به این سوال که در صورت فروپاشی اقتصاد و دولت لبنان چه گروهی می‌تواند این کشور را نجات دهد گفت: ”حزب الله“.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر