کد خبر: ۷۰۹۹۳۷۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰

با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری فارس دو طرح عمرانی به مناسبت روز روستا در بخش مرکزی فسا به بهره برداری رسید.

بهره برداری از دو طرح عمرانی در فسابه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری فارس در مراسم آئین افتتاحیه بوستان روستای صحرارود، گفت: روستای صحرارود یکی از روستاه‌های موفق در برگزاری برنامه‌های فرهنگی از جمله بزرگترین تعزیه میدانی کشوری در استان فارس است که نگاه دولت هم برای توانمند سازی آن آماده همکاری شورا و دهیاری و مردم برای ایجاد امکانات و بهسازی این روستا است.

پاک فطرت از آمادگی دولت برای پرداخت طرح‌های اشتغالزایی و تولیدی در سطح روستاه‌های استان به دهیاری‌ها خبر داد و افزود: درصورتی که دهیاری هر روستا برای اشتغال و تولید در همان روستا طرح‌های توجیهی ارائه نماید دولت تا سقف ۳ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در اختیار آن‌ها قرار خواهد داد.

بخشدار بخش مرکزی فسا هم در این مراسم گفت نگاه دولت خدمت به مردم است و در توزیع اعتبارات نیز توجه ویژه‌ای به حوزه فرهنگی و ورزشی روستا‌ها از جمله روستای صحرارود شده است، زیرا معتقدیم ورزش علاوه بر ایجاد تندرستی در بین جوانان باعث افزایش حس امنیت و موجب نشاط اجتماعی در بین روستائیان می شود.

مرادی گفت: ساخت زمین چمن مصنوعی در روستای صحرارود با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان در حال ساخت است که تا دهه فجر امسال به بهرهبرداری خواهد رسید.

او ادامه داد: برای ساخت بوستان روستای صحرارود با مساحت ۳۵۰۰ مترمربع بالغ بر ۵۲۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات دهیاری و دولتی هزینه شده است.

بخشدار بخش مرکز فسا در ادامه از بهرهبرداری از یک حلقه چاه آب شرب، با آب دهی ۶ اینج در منطقه عشایری خرمنکوه فسا توسط اداره امور عشایر خبر داد و گفت: این طرح شامل شامل ۱-حفر تجهیز یک حلقه چاه عمیق۲- اجرای شبکه برق جهت تجهیز چاه به طول ۲/۵ کیلومتر۳-اجرای خط انتقال آب به طول ۲/۵ کیلومتر ۴-احداث موتور خانه۵-فنس کشی به طول ۵۰۰ متر است که برای آن بیش از دو و نیم میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات دولتی هزینه است.

او هدف از ایجاد این چاه را تامین آب شرب و انتقال آب به سایت گلخانه حدود ده هکتار از اراضی جهت احداث ده هکتار کشت گلخانه برای ایجاد اشتغال و تولید عشایر شهرستان فسا عنوان کرد.
انتهای پیام/م 

افتتاح بوستان روستای صحرارود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر