زن جوان با همکاری مرد غریبه خواهرش را به قتل رساند

بازپرس وقتی بالای سرجسد ایستاد، دید که زن جوان با فشار روسری قرمز رنگی دور گلویش به قتل رسیده است.

زن جوان با همکاری مرد غریبه خواهرش را به قتل رساندبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ساعت یک ظهر به بازپرس گزارش شد، زنی در خانه‌اش واقع در خیابان معلم تهران به قتل رسیده است. بازپرس ۲۰ دقیقه بعد به خانه لیلا در طبقه سوم ساختمان وارد شد! همه اثاثیه در هم پیچیده بود و هیچ چیزی سر جای خودش نبود.

وارد اتاق خوابی شد که در آن کاملاً باز بود. جسد زن جوانی را دید که طاقباز روی زمین افتاده و سرش به سمت ضلع غربی و پاهایش به سمت ضلع شرقی بود، در این اتاق هیچ سرویس خوابی دیده نمی‌شد، تنها در گوشه‌ای میز رایانه آبی رنگی قرار داشت.


بیشتر بخوانید: اسارت دختر ۱۴ ساله در زیرزمین شیطان


بازپرس وقتی بالای سرجسد ایستاد، دید که زن جوان با فشار روسری قرمز رنگی دور گلویش به قتل رسیده است. روسری هیچ گرهی نخورده بود و مشخص می‌کرد لیلا غافلگیر شده و قاتل از ضلع غربی و پشت سرش به او نزدیک شده و با انداختن روسری دورگلویش او را به عقب کشیده و اجازه مقاومت به زن جوان نداده است.

مشخص بود قاتل و مقتول هر دو ایستاده بودند که لیلا با فشار روسری خفه شده و بعد روی زمین افتاده و در زمان افتادن، دیگر زنده نبوده است.

بازپرس پژوهش به اطراف جسد نگاهی انداخت، هیچ اثری از قاتل وجود نداشت، جسد در فاصله یک متری پنجره‌های اتاق که با پرده حریر سفیدرنگی پوشانده شده بود، قرار داشت. در سمت راست جسد، یک مانتو، مقنعه و شلوار مشکی رنگ اتو شده قرار داشت که با نظم خاصی روی زمین پهن شده بود.

بازپرس با بازدید از همه جای خانه لیلا پی برد قاتل به صحنه سازی سرقت دست زده در حالی که انگیزه متفاوت بوده است.

وقتی از آن جا خارج شد خدیجه را دید. او بود که جسد خواهرش را زودتر از همه دیده بود. خدیجه گفت که لیلا از شوهرش طلاق گرفته بود و با دارایی که داشت تنها زندگی می‌کرد.

خواهر گریان ادامه داد: لیلا خواستگاران زیادی داشت، اما با هیچ مردی رفت و آمد نداشت او فقط با زنان دوستی می‌کرد و به هیچ کس هم اعتماد نداشت، حتی کلید خانه را به من نداده بود.

بازپرس احساس کرد نمی‌تواند سرنخی از خدیجه به دست آورد. ماموران تشخیص هویت هم گفتند هیچ تجاوزی به لیلا نشده است و قاتل به عمد لباس‌های او را از تنش خارج کرده تا مسیر تحقیقات را منحرف کند.

فردای آن روز درحالی که هیچ سرنخی از قاتل نبود یک مرد به همراه خدیجه وارد اتاق بازپرس شد.

آن مرد به نام بهروز انگار چیز‌هایی دیده بود:

تو با مقتول آشنا هستی؟
من یک‌ماه نیست که به این محله آمده‌ام و همسایه دور مقتول به حساب می‌آیم. در کوچه موازی این کوچه زندگی می‌کنم و هیچ شناختی از مقتول ندارم.

کی فهمیدی این زن به قتل رسیده است؟
غروب دیروز بود، وقتی برای خرید تخم‌مرغ به سوپرمارکت رفتم شنیدم زن جوانی را کشته‌اند. وقتی کنجکاوی کردم فهمیدم در کوچه همسایه ما این اتفاق افتاده و دقیقاً در خانه‌ای که پنجره‌های خانه من به آن مشرف است.

چه دیده‌ای؟
پریشب از پنجره به بیرون نگاه می‌کردم. همین‌طور ایستاده بودم که چشم ام به پنجره طبقه سوم افتاد، یک پرده حریرآن را پوشانده بود، اما چراغ روشن آن باعث شد داخل اتاق را با حالتی محو ببینم.

یک مرد و یک زن را تشخیص دادم که حرکات خاصی انجام می‌دادند، ابتدا تصور کردم دعوا می‌کنند حتی زن به سمت پنجره دوید و پرده‌ها را گرفت، احساس کردم می‌خواهد پنجره را باز کند، پرده‌ها به شدت تکان می‌خوردند، اما مرد از پشت او را گرفت و به عقب کشاند وقتی هر دو روی زمین افتادند دیگر چیزی مشخص نبود، آن را یک شوخی زناشویی دانستم به همین دلیل از لبه پنجره دور شدم.

دقایقی بعد که لب پنجره آمدم تا بارش دانه‌های برف را ببینم، متوجه شدم چراغ آن اتاق خاموش و اتاق همجوار آن روشن است، اما حرکتی دیده نمی‌شد و دیگر چیزی ندیدم.

چهره مرد را تشخیص دادی؟
خیلی محو بود، اما او طاس و چهار شانه بود.

وقتی بهروز از اداره بیرون رفت، خدیجه روبه‌روی بازپرس ایستاد:

مردی که سر طاسی دارد و چهارشانه است، می‌شناسی؟
مگر او قاتل است؟!

این مرد را می‌شناسی؟
اگر اشتباه نکنم کمال است. پسرعموی شوهر قبلی لیلا، احترام زیادی به خواهرم می‌گذاشت و کار‌های خدماتی و تعمیری خانه خواهرم را انجام می‌داد، یک‌بار نیز از او خواستگاری کرده، اما جواب منفی شنیده بود.

کلید خانه لیلا را داشت؟‌
نمی‌دانم، اما چندباری شنیدم کمال در غیاب خواهرم که در اداره بود، برای تعمیر شوفاژ یا کولر به آن جا رفته!

سرنخ خوبی بود، وقتی خواست اتاقش را ترک و کمال را بازداشت کند، ناگهان برگشت و روبه بهروز خندید و با دو دلیل خواست بگوید چرا لیلا را کشته است.

خدیجه شوکه شده بود. بهروز وقتی دید چاره‌ای ندارد، اعتراف کرد با همدستی خدیجه خواهر او را کشته اند تا داروندارش را بالا بکشند و با هم به آلمان بروند.

۲ دلیل
دلیل یکم: سر جسد به سمت ضلع غربی و پاهایش به سمت ضلع شرقی بود و با توجه به گره نخوردن روسری دور گردن لیلا، مشخص بود که قاتل او را غافلگیر کرده و از پشت سر روسری را دور گردن وی انداخته و به اندازه‌ای کشیده که وقتی هر دو سرپا بودند لیلا خفه شده و بعد روی زمین افتاده است.

با ادعا‌های بهروز باید پا‌های جسد به سمت پنجره ضلع جنوبی و سرش به سمت ضلع شمالی در ورودی می‌بود.

دلیل دوم: همان طور که در صحنه قتل دیده شد، بین جسد و پنجره و پرده که موازی هم بودند مانتو، مقنعه و شلوار سیاه رنگ، اتو شده و مرتب روی زمین پهن بود، در حالی که اگر ادعا‌های بهروز درست بود که لیلا پرده را چسبیده بود و می‌خواست پنجره را باز کند، حتی در حد شوخی با مرد طاس و تکان دادن شدید پرده توسط مقتول، لباس‌های اتو شده باید به هم می‌ریخت یا حداقل چروک ناچیزی بر می‌داشت.

منبع: خراسان

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر