کد خبر: ۷۰۹۹۵۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم سوم بهمن ماه سال جاری به میزبانی استان برگزار می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،  علی اصغر نودهی رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: این آزمون در ۴ گروه امتحانی در قالب ۱۵ رشته شامل گروه حفظ قرآن کریم با ۹ رشته، گروه ترجمه و مفاهیم با ۲ رشته، گروه معارف اهل بیت (ع) با ۲ رشته و گروه آموزش‌های الکترونیکی با ۲ رشته در خراسان شمالی برگزار خواهد شد.

او تقویت وحدت و انسجام برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمان و نهاد‌های قرآنی و سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی موسسات و مراکز قرآنی را از اهداف این آزمون اعلام کرد.

نودهی افزود: همچنین ایجاد انگیزه در میان عموم جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت، راهبری آموزش‌های قرآن و عترت در موسسات و مراکز قرآنی استان و شناسایی و معرفی نخبگان قرآنی و بروز رسانی و تکمیل بانک جامع اطلاعات قرآنی استان را از دیگر اهداف برپایی این آزمون است.

او زمان برگزاری آزمون کتبی را سوم بهمن ماه سال جاری اعلام کرد و گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در این آزمون می‌توانند از ۱۲ آبان ماه تا ۱۲ آذر ماه سال جاری با مراجعه به آدرس www.quranedu.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

نودهی، مهلت ثبت نام در آزمون شفاهی گروه آموزش‌های الکترونیکی را ۱۵ دی ماه سال جاری اعلام کرد و گفت: زمان برگزاری این آزمون ۲۵ و ۲۶ دی ماه سال جاری در خراسان شمالی خواهد بود.

او با بیان اینکه هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با همکاری و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و موسسات فرهنگی قرآن و عترت دستگاه‌های فرهنگی استان برگزار خواهد شد، افزود: نفراتی که موفق به کسب حد نصاب قبولی شوند گواهینامه پایان دوره اعطا می‌شود.
انتهای پیام/ط


برگزاری هجدهمین آزمون سراسری قرآن کریم در خراسان شمالی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر