کد خبر: ۷۰۹۹۶۷۳
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر ایلام خبر داد؛

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان ایلام از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی۳۷ به نفر از بهبود یافتگان استان ایلام خبر داد.

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی۳۷ به نفر از بهبود یافتگان ایلام

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، ساسان کرمشاهی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان ایلام در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر دهلران گفت: طی ۶ ماهه اول سال جاری ۳۷ نفر از بهبود یافتگان از دام اعتیاد در استان تسهیلات اشتغالزایی دریافت کرده اند.

کرمشاهی  اظهار داشت: بیش از ۱۰ میلیارد ریال برای اشتغال این افراد هزینه شده است.

او به آموزش ۳۷ هزار نفر در سطح استان در زمینه پیشگیری از اعتیاد اشاره کرد و افزود: اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد از رویکرد‌های مهم و تاثیرگذار دولت است و تاکنون موفقیت‌های زیادی داشته است.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر ایلام از همکاری ۱۸۶ سازمان مردم نهاد با ستاد مبارزه با مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: این سازمان در زمینه‌های پیشگیری، درمان و صیانت از افراد مبتلا و خانواده‌های آنان فعالیت دارند.

کرمشاهی به طرح یاری گران زندگی نیز پرداخت و تاکید کرد: این طرح در راستای منویات رهبری بعنوان اصل اول مقابله با آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های پیشگیری، درمان و کاهش آسیب‌های اجتماعی و صیانت و حمایت‌های اجتماعی از بهبود یافتگان دنبال می‌شود.

او اضافه کرد: اولین مرحله این طرح با محوریت آموزش و پرورش است که منابع این طرح شامل ۵۰ درصد از ستاد مبارزه با مواد مخدر، ۲۵ درصد شورای اجتماعی وزارت کشور و ۲۵ درصد نیز توسط آموزش و پرورش است.

فرماندار دهلران نیز به نقش شورای مبارزه با مواد مخدر در شهرستان و تصمیات آن اشاره کرد و افزود: برای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر آحاد جامعه و دستگاه‌ها در همه مراحل آموزش، درمان و صیانت وظایفی دارند که باید با احساس مسئولیت آن‌ها را دنبال کنند.

مجید عسگری تاکید کرد: متناسب با جامعه هدف برنامه‌های مبارزه با مواد مخدر در حوزه‌های آموزش، پیشگیری و صیانت دنبال می‌شود.

فرماندار دهلران بر ضرورت اجرای طرح یاری گران زندگی در شهرستان تاکید کرد و افزود: مصوبات شورای مبارزه با مواد مخدر در دهلران باید دقیق رصد و اجرایی شوند و نتایج آن‌ها در جامعه ملموس باشد.

عسگری از فعالیت ۱۶ سازمان مردم نهاد این شهرستان در حوزه پیشگیری، درمان و صیانت از افراد مبتلا به این بلای خانمان سوز خبر داد و افزود: طی ۶ ماهه اول سال جاری با تسهیلات ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریالی زمینه اشتغال هفت نفر از بهبود یافتگان از دام اعتیاد فراهم شد.

انتهای پیام/غ

۳۷ نفر از بهبود یافتگان استان ایلام تسهیلات اشتغالزایی گرفتند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر