کد خبر: ۷۰۹۹۶۸۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی شیراز به زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه خدمات رسانی میکند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: امسال نیز مانند سال‌های گذشته، اورژانس فارس به عنوان یکی از مراکز دانشگاهی تیپ یک با کاروانی شامل یازده دستگاه آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و خودروی تعمیرگاه سیار به همراه ۳۵ نفر از کارکنان اورژانس، عازم مرز شلمچه می‌شوند.

محمدجواد مرادیان افزود: بر اساس هماهنگی‌هایی که با اورژانس کشور انجام شده، تمام مرز شلمچه را با همراهی اورژانس آبادان پوشش می‌دهیم و تمام خدمات پزشکی به زائران اربعین حسینی ارایه می‌شود.

او با اشاره به برپایی موکب احمد بن موسی (ع) از سوی استانداری فارس و شهرداری شیراز در مرز شلمچه، اضافه کرد: دو دستگاه آمبولانس در کنار این موکب مستقر می‌شوند و به زائران استان فارس که در این موکب مستقر می‌شوند، خدمات رسانی می‌کنند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه ادامه داد: از ویژگی‌های اعزام کارکنان اورژانس در سال جاری این است که بر اساس هماهنگی انجام شده، دو دستگاه آمبولانس کدگذاری شد تا در صورت مصدومیت زائران در آن سوی مرز، بتوانیم از مرز عبور کنیم و مصدوم به داخل کشور، منتقل شود.

مرادیان اضافه کرد: در حیطه خدمات «ضد استقرار»، آمبولانس‌ها در مسیر برگشت، چنانچه بیماری از اهالی استان فارس در بیمارستان‌های استان خوزستان بستری باشد، فرد بیمار را به شهرستان محل سکونتش، منتقل می‌کنند.

او با بیان اینکه برنامه قطعی استقرار آمبولانس‌های استان فارس در مرز شلمچه از هفدهم تا بیست و هفتم مهر است، ادامه داد:، اما تا زمانی که برگشت زائران ادامه دارد، آمبولانس‌های اورژانس فارس در مرز حضور دارند و در روز‌های پس از اربعین نیز به زائران خدمات رسانی می‌شود.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه در ادامه از آماده باش تمام نیرو‌ها و امکانات اورژانس در استان فارس در کنار اعزام نیرو به مرز شلمچه خبر داد و افزود: با توجه به تردد زائران ایرانی و خارجی اربعین حسینی از مرز‌های شرقی تا غربی و نقاط شمالی به مناطق جنوبی کشور، به تمام پایگاه‌های اورژانس آماده باش داده شده و حوزه‌های بهداشت و اورژانس در شهرستان‌هایی مانند نورآباد، رستم و نی ریز که مبادی ورودی و خروجی تردد زائران هستند، ایستگاه‌های سلامت برپا کرده اند تا زائران در بدو ورود به این شهر‌ها خدمات سلامت را دریافت کنند.

مرادیان گفت: در این ایام، چهار بالگرد اورژانس فارس نیز فعال و آماده است تا در صورت نیاز به ارایه خدمات، پوشش هوایی و امداد به زائران انجام شود.

او از وجود آمبولانس‌های ذخیره در هر شهرستان برای ارایه خدمات در موارد ضروری خبر داد و افزود: در ایام برگزاری آیین پیاده روی اربعین حسینی، این آمبولانس‌ها در ناوگان اورژانس فارس فعال هستند و کارکنان اورژانس نیز با نوبت کاری فشرده‌تر به مردم خدمات رسانی می‌کنند تا در این زمینه خللی ایجاد نشود.
انتهای پیام/م

خدمات رسانی اورژانس فارس به زائران اربعین حسینی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر