کد خبر: ۷۰۹۹۷۱۳
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری سمنان خبرداد؛

مهدی صمیمیان گفت: بیش از ۸۵۰ میلیارد ریال در چهار سال گذشته به دهیاری‌های استان به منظور رونق روستا‌ها پرداخت شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، مهدی صمیمیان مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری سمنان گفت: بیش یک هزار و ۳۰۴ میلیارد ریال اعتبار از زمان روی کارآمدن دولت تدبیر و امید تاکنون بین دهیاری‌های استان سمنان توزیع شده که میزان افزایش اعتبار در این سال‌ها چشمگیر است.

او افزود: مجوز تاسیس اولین دهیاری در استان به منظور حمایت‌های راهبردی و تقویت مدیریت روستایی در سال ۱۳۸۲ صادر شد و تاکنون یک هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال اعتبار در قالب ردیف‌های اعتباری مختلف بین دهیاری‌های استان توزیع شده است.

صمیمیان با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید برای ۸۴ روستای استان سمنان مجوز تاسیس دهیاری صادر شده است، ابراز داشت: در زمان حاضر ۲۵۷ روستای استان دهیاری دارد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری سمنان تصریح کرد: به منظور تجهیز و توسعه روستایی تاکنون ۱۷۷ دستگاه ماشین آلات عمرانی مانند تراکتور و مینی لودر بین دهیاری‌های استان سمنان توزیع شده است.

بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ کشور، از کل جمعیت بیش از ۷۰۰ هزار نفری استان سمنان تعداد ۴۵ هزار و ۸۱۶ خانوار روستایی با جمعیت ۱۴۱ هزار و ۸۵۸ نفر در ۵۴۹ روستا و آبادی استان زندگی می‌کنند و۹۰ درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش شورا‌های اسلامی روستایی و ۸۸ درصد تحت پوشش دهیاری‌ها قراردارند.

در استان سمنان شهرستان‌های میامی با ۸۸.۲۱ درصد و سمنان با ۵.۸ درصد روستانشینی بیشترین و کمترین ضریب روستانشینی را دارند.

انتهای پیام/ح

مجوز تاسیس دهیاری برای ۸۴ روستای استان سمنان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر