کد خبر: ۷۰۹۹۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

یو جانگ هیان-سفیر کره جنوبی در ایران گفت: دانشگاه تبریزبا پتانسیل عظیم می‌تواند در تعاملات علمی بین‌المللی بسیار اثرگذار باشد.

نقش تاثیر گذار دانشگاه تبریز در تعاملات علمی بین‌المللیبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، یو جانگ هیان، سفیر کره جنوبی در ایران در دیدار با رئیس دانشگاه تبریز ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دانشگاه تبریز، گفت: حضور در دانشگاه‌ها همواره برای بنده، الهام بخش بوده است؛ چرا که پتانسیل عظیم علمی این دانشگاه‌ها محل انگیزه و ایده برنامه‌ریزی‌های جدید بوده است.

او با تاکید بر این‌که حضور در دانشگاه تبریز و دیدار با رئیس این دانشگاه را، طبق مطالعه قبلی خود، به عنوان دانشگاهی با پتانسیل عظیم که می‌تواند در تعاملات علمی بین‌المللی بسیار اثرگذار باشد، انتخاب کرده است، بیان کرد: تمام توان خود را جهت نزدیک‌تر کردن دانشگاه تبریز به مؤسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌های کره جنوبی به کارخواهد گرفت.

سفیر کره جنوبی در ایران در پایان این دیدارخواهان راه‌اندازی دفتر کره جنوبی تحت عنوان Korea corner که مشابه آن در دانشگاه اصفهان نیز راه‌اندازی شده، خواستار شد.

مجیدی رئیس دانشگاه تبریز نیز در این دیدار، با اشاره به سابقه ۸۰۰ ساله آموزش عالی در شهر تبریز و وجود دانشگاه بین المللی ربع رشیدی به معرفی دانشگاه تبریز پرداخت، یادآور شد: دانشگاه تبریز به عنوان دومین دانشگاه بزرگ قدیمی کشور و داشتن دانشکده‌های متعدد در رشته‌های متنوع عهده دار مسئولیت‌های بزرگ بین المللی در تولید علم و فناوری در منطقه شمالغرب کشور است.

سعید شجاعی، مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه نیز در این دیدار ضمن ارائه آماری از مقالات مشترک و پروژه‌های تحقیقاتی بین اعضای هیات علمی دانشگاه تبریز و محققان کشور کره جنوبی به وضعیت قابل توجه این همکاری‌های علمی مشترک اشاره کرد و افزود: ما خواهان اختصاص سهمیه بورس تحقیقاتی KGS به دانشگاه تبریز ویژه دانشجویان این دانشگاه هستیم.

او با اشاره به وجود مراکز نوآوری و رشد شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه تبریز خواستار مساعدت سفارت کره جنوبی در فراهم آوردن امکان حضور شتابدهنده‌های کره‌ای در این مراکز شد.

در پایان این دیدار یو جانگ هیان سفیر کره جنوبی در ایران و هیات همراه وی از مراکز رشد و نوآوری دانشگاه بازدید و راه‌های توسعه همکاری‌های تعاملات علمی مشترک را مورد بررسی قرار دادند.

 

انتهای پیام/ش

دیدار یو جانگ هیان، سفیر کره جنوبی در ایران با رئیس دانشگاه تبریز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر