کد خبر: ۷۰۹۹۷۶۰
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل‌های مردم نهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از فعالیت ۸۸۰ تشکل مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، جلال تاجیک، مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل‌های مردم نهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم افتتاحیه چهارمین گردهمایی هموندان سازمان‌های غیر دولتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به میزبانی اردبیل گفت: در حال حاضر ۸۸۰ تشکل در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ۳۱ استان مجوز فعالیت دارند که می‌توانند بازوی یاریگر ادارات استان‌ها باشند.

او با بیان اینکه طی جلسات مستمر تقویت سمن‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با وزیر محترم میراث فرهنگی مطرح شده است، افزود: لازم است در راستای بهره گیری از ظرفیت سمن‌ها برنامه‌های حمایتی عملیاتی شود.

مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل‌های مردم نهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: موضوع تقویت سمن سرا‌ها با هدف میزبانی رایگان تشکل‌ها در دستور کار قرار گرفته و در فضا‌هایی که استان‌ها در اختیار دارند انتظار می‌رود این مطالبه مورد توجه قرار گیرد.

تاجیک تاکید کرد: از سویی شورای هماهنگی تشکل‌ها الگوی مناسبی برای هماهنگی امورات تشکل هاست و امید می‌رود این نقش تداوم یابد.

او به برگزاری چهارمین گردهمایی هموندان سازمان‌های غیر دولتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد و گفت: این نشست فرصتی برای تبادل نظر تشکل‌ها خواهد بود.

مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکل‌های مردم نهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به حضور ۳۲ تشکل از ۱۹ استان کشور در این گردهمایی اشاره کرد و گفت: محور این نشست بافت‌های تاریخی است تا مشارکت سمن‌ها برای صیانت از بافت‌های تاریخی جلب شود.

انتهای پیام/ح

مشارکت سمن‌ها برای صیانت از بافت‌های تاریخی جلب شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر