کد خبر: ۷۰۹۹۹۸۳
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
نقوی حسینی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: یکی از مواضع راهبردی تهران در سوریه از ابتدای بحران در این کشور تا کنون، حفظ تمامیت ارضی سوریه بوده است.

یکی از مواضع راهبردی ایران حفظ تمامیت ارضی سوریه است/ خروج نیروهای آمریکا از سوریه نشانه سیاست مزورانه این کشور بودسید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تجاوزهای روز گذشته دولت ترکیه به مناطق شمالی سوریه، گفت: یکی از مواضع راهبردی جمهوری اسلامی ایران در سوریه از ابتدای بحران در این کشور تا کنون، حفظ تمامیت ارضی سوریه بوده است. افزون بر این، قدرت‌ها و دولت‌های بیرونی دخالتی در امور سوریه نداشته باشند و هیچ بخشی از این کشور نباید در اشغال این کشور باشد.

او در ادامه افزود: در چارچوب راهبرد جمهوری اسلامی ایران در رابطه با سوریه، مسائل داخلی سوریه باید با اقدامات داخلی سوریه حل شود و سایر کشورها باید به دولت مرکزی کمک کنند تا وحدت ملی و انسجام داخلی را در کشور خود ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: سفر رییس مجلس شورای اسلامی به ترکیه لغو شد

نقوی حسینی با اشاره به خروج نیروهای آمریکا از مناطق شمالی سوریه، اظهار کرد: آمریکا به کردهای سوریه خیانت کرد که نشانه سیاست مزورانه واشنگن است که آنها را در شرایط سخت تنها گذاشتند؛ افزون بر این اقدامات، ایالات متحده پشت کردهای سوریه را خالی کردند و با این اقدام به ترکیه برای تجاوز به سرزمین رسمی و قانونی سوریه چراغ سبز نشان دادند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: تمام کشورها باید با آرامش، معقولانه، مذاکره و گفت‌وگو نسبت به این مسائل برخورد کنند و هیچ گونه حمله‌ای به یک کشور مستقل قابل قبول نیست و بنابراین تهاجم ترکیه قانونی محسوب نمی‌شود.

او با بیان اینکه همه باید در جریان تجاوز ترکیه به سوریه خونسردی خود را حفظ کنند، تاکید کرد: با حمله نظامی هیچ کشوری نمی‌تواند اهداف خود را پیش ببرد؛ تمام کشورهایی که تاکنون تجاوز کرده‌اند ناچار به ترک سرزمین‌های اشغالی شده‌اند؛ اکنون عربستان سالهاست در یمن گرفتار شده و در باتلاق فرو رفته است و چاره‌‌ای جز ترک این کشور ندارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر