کد خبر: ۷۱۰۰۰۹۶
گروه : مهاباد » مهاباد
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد گفت: مشکلات راه‌آهن مهاباد پیگیری می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، خشایار صنعتی معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد گفت: با توجه به انتقادات شهروندان از ایستگاه راه آهن مهاباد بازدید مشترک مسوولان و دست اندرکاران این مجموعه در دستور کار قرار گرفت.

او افزود: با توجه به اینکه مدیریت راه‌آهن شهرستان مهاباد زیر نظر راه آهن کشوری و مدیرکل راه آهن آذربایجان شرقی قرار دارد بصورت ماهیانه از آن بازدید و مشکلات آن به بالاتر مدیریت کلان بازتاب داده می‌شود، ولی متأسفانه اقداماتی مناسب برای اصلاح آن صورت نمی‌گیرد.

صنعتی تصریح کرد: یکی از مشکلات عدم رسیدگی به مشکلات راه آهن مهاباد تحویل نیمه کاره پروژه راه اهن مهاباد است و پیمانکار خواستار افزایش مبلغ پیمان بدلیل بالا رفتن هزینه‌های ساخت است.

او اضافه کرد: راه آهن کشور نیز درحال تدوین سیاستی جدید مبنی بر ایجاد مدیریت کل راه آهن آذربایجان غربی است، ولی هیچکدام از موارد مطرح شده توجیه مناسبی برای منفعل بودن این ایستگاه نمی‌باشد.

معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار مهاباد در ادامه از تلاش‌ها برای رفع مشکلات از سوی استاندار آذربایجان غربی خبر داد و گفت: مشکلات و نیاز‌های راه‌آهن مهاباد ازجمله سیستم گرمایشی، آب شرب، گازرسانی، پرسنل، ایستگاه پلیس و تجهیزات و امکانات ایستگاه و ... بصورت گزارشی کامل در اختیار استاندار آذربایجان غربی و مسوول اداره کل راه آهن آذربایجان شرقی قرار داده می‌شود.

صنعتی با بیان اینکه روز به روز تقاضا‌ها برای استفاده از قطار درحال افزایش است افزود: حجم مسافران در ایستگاه راه آهن مهاباد همواره درحال افزایش است و خدمات رسانی به آن‌ها بسیار لازم و ضروری می‌باشد.

او تصریح کرد: در روز‌های زوج ایستگاه راه آهن مهاباد قطار از مهاباد به سوی تهران و برعکس حرکت می‌کند و علاوه بر حمل مسافر بارگیری نیز انجام می‌شود.

انتهای پیام/ج

بازدید از ایستگاه راه آهن مهاباد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر