کد خبر: ۷۱۰۰۱۳۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
مدیر کل راه و شهرسازی قم اعلام کرد؛

حسن صبوری گفت:با وجود ۴۵ هزار واحد خالی مسکونی اما ۱۴۷ هزار خانوار اجاره نشین در شهر قم وجود دارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری،مدیر کل راه و شهرسازی قم اظهار کرد: تأمین مسکن خانوار یکی از اولویت‌های امروز جامعه است، اما به دلیل افزایش قیمت چشمگیر واحد‌های مسکونی و شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، خرید مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه بسیار سخت شده است.

او ادامه داد:اجرای طرح‌هایی هوشمندانه‌ای همچون مسکن مهر و اقدام ملی منجر به صاحب خانه شدن دهک‌های ضعیف جامعه خواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی قم در ادامه با اشاره به اینکه طبق سرشماری سال ۹۵ در استان ۴۵ هزار واحد خانه خالی وجود دارد، گفت: مطابق سرشماری انجام شده در سال ۹۵، ۵۰درصد مالک، ۳۹درصد مستاجر و ۱۰درصد باقی مانده سایر هستند.

صبوری اضافه کرد: استان قم در حوزه مالکیت، رتبه ۳۰ و در حوزه استیجاری، رتبه سوم در کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم عنوان داشت: با توجه به ۴۳ هزار واحد مسکن مهر و ۴۵ هزار واحد خالی در استان قم، اما همچنان در رتبه‌های بالای اجاره نشینی با ۱۴۷ هزار خانوار قرار داریم.

او به اهمیت جایگاه شهر قم اشاره کرد و گفت: شهر قم به دلیل مهاجر پذیری، نزدیکی به پایتخت، وجود حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران و سایر ظرفیت‌های مذهبی و دینی از شهر‌های جمعیت پذیر، پرجمعیت و پر تراکم محسوب می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم به مهمترین دلیل گرانی اخیر مسکن در کشور اشاره کرد و گفت: مسکن یک کالای مصرفی است و رویکرد کالای لوکس و سرمایه گذاری به آن سبب رکود و تورم در این بخش می‌شود. در ابتدای سال جاری نیز عمده سرمایه‌ها به سمت مسکن سرازیر شد و با افزایش قیمت روبرو شدیم.

انتهای پیام/ش

وضعیت اجاره نشینی در قم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر