کد خبر: ۷۱۰۰۲۹۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۳

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با راه اندازی مرکز رشد و نوآوری موقعیت خوبی است تا تحولاتی در حوزه اقتصاد دانش بنیان را در استان کرمان شاهد باشیم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدرضا پور ابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، در آیین افتتاح مرکز رشد و نوآوری کرمان با تقدیر از اقدامات مثبتی که در دانشگاه پیام نور استان کرمان صورت گرفته است، گفت: اقتصاد نفتی باید به فراموشی سپرده شود و خوشبختانه مسیر حرکتی که در سال‌های اخیر در حوزه دانش بنیان بسترگذاری شده در حال به ثمر رسیدن است.

او افزود: کرمان استانی کاملاً اقتصادی است و ظرفیت‌های بزرگ کشاورزی و صنعتی و معدنی دارد و با حمایت یک فضای علمی بسیار در جبران بخش‌های دیگر موثر خواهد بود.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه ده‌ها و هزاران قلم کالای وارداتی در کشور داریم که دانش تولید آن‌ها را در داخل کشور و استانمان داریم، تصریح کرد: اتاق تعاون، بازرگانی و دانشگاه و صنعت را می‌توان با هم ارتباط داد و از این دانش داخلی استفاده کرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان داشت: ما باید به سراغ بازار برویم، نشستی با مدیران بنگاه‌های اقتصادی استان با حضور مسئولان ارشد استان داشته باشیم و اقلام مورد نیاز آن‌ها را دریافت کنیم و به سراغ صنعت تولید آن‌ها برویم.

او گفت: با راه اندازی مرکز رشد و نوآوری موقعیت خوبی است تا تحولاتی در حوزه اقتصاد دانش بنیان را در استان کرمان با توجه به ظرفیت و نیازی که در جامعه وجود دارد شاهد باشیم.

پورابراهیمی افزود: مجلس هم آمادگی کامل را دارد که حمایت‌های لازم را در این زمینه داشته باشد و در ساختار فعلی عمده مباحث ما اشراف روی مسائل اقتصادی باید باشد.

او تصریح کرد: باید کارگروه ویژه اقتصادی با همکاری دانشگاه و پارک علم و فناوری تشکیل شود تا ایده‌ها و مدل‌های اقتصادی بیان شود و از مفاهیم اقتصادی را مطلع شوند.

انتهای پیام/ب

آیین افتتاح مرکز رشد و نوآوری کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر