کد خبر: ۷۱۰۰۳۳۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: با توجه به اینکه حجم زیادی از پارکینگ‌های شهرستان مهران تکمیل شده است زائران هنگام ورود به استان خودرو‌های خود را در پارکینگ شهرداری ایلام در کنار فرودگاه شهدای ایلام پارک کنند.

زائران خودروهای خود را در شهر ایلام پارک کنندبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،سرهنگ رضا همتی زاده  رئیس پلیس راه استان ایلام اظهار داشت: شهرداری ایلام با استقرار اتوبوس‌هایی در این پارکنیگ زائرانی که ماشین خود را در این توقفگاه پارک می‌کنند به سمت مهران انتقال می‌دهد.

او افزود: ظرفیت پارکینگ‌های داخل شهر مهران تقریبا پر شده و ۷۰ درصد ظرفیت پارکینگ بزرگ اربعین نیز از خودرو‌های زائران تکمیل شده است.

همتی زاده یادآور شد: هم اکنون تردد در مسیر‌های منتهی به مرز مهران نیمه سنگین و پرحجم است و در برخی مقاطع، چون مهدی آباد و کنجانچم و ورودی تونل‌های آزادی و راه کربلا حرکت به کندی صورت می‌گیرد.

او تاکید کرد: با وجود حجم بالای ترافیک در مسیر‌های اصلی استان ایلام، برخی رانندگان نیز قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی‌کنند که منجر به حوادث خطر آفرین و حتی مرگبار می‌شود.

او با اعلام اینکه ۶۵ درصد حوادث رانندگی به علت خستگی و خواب آلودگی است، از همه رانندگان خواست: هر جا احساس خستگی کردند حتما قبل از حرکت استراحت و خواب کافی داشته باشند.

همتی زاده توصیه کرد: رانندگان قبل از حرکت در یک جای ایمن با فاصله از حاشیه جاده (برای عدم برخود دیگر رانندگان با آنها) یا در جوار ایستگاه‌های صلواتی و اماکن دارای روشنایی برای در معرض دید بودن سایر خودرو‌های عبوری و جلوگیری از برخورد، استراحت کنند.

از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از یک میلیون زائران از مرز‌های چهارگانه عازم کربلای معلی شده‌اند که مرز مهران به تنهایی ۵۳ درصد زائران را به خود اختصاص داده است.

پیش بینی می‌شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۱۵۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می‌شوند.

انتهای پیام/ز

مرز مهران باز است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر