کد خبر: ۷۱۰۰۳۵۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹
معاون پارلمانی رئیس جمهوری:

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: دولت به هیچ وجه تاجر خوبی نیست و نباید با بخش خصوصی رقابت کند، دولت باید کارش هماهنگی و پشتیبانی باشد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حسینعلی امیری در جلسه شورای اداری شهرستان مرودشت، گفت: دولت به هیچ وجه تاجر خوبی نیست، دولت نباید با بخش خصوصی رقابت کند، دولت باید کارش هماهنگی و پشتیبانی باشد و اراده دولت تدبیر و امید در این خصوص جدی است.

او افزود: در دولت دوازدهم به مسائل اقتصادی بیش از سایر موضوعات توجه شده، چراکه در زمان تحویل دولت سابق به آقای روحانی، شاهد شرایط ویژه و تحریم‌های بی سابقه‌ای در اقتصاد بودیم.

امیری یادآور شد: امروز نیز افزایش تولید، توسعه اقتصادی، حرکت اقتصادی و افزایش بهره‌وری از جمله معیار‌هایی است که در نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری مورد توجه است.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس تاکید کرد: با تلاش و مقاومت شاهد گذر از شرایط ١٨ ماهه سخت هستیم، و در حالی که بسیاری از کشور‌ها به دنبال کاهش فعالیت اقتصادی با ایران بودند، اما هم‌اکنون به دنبال توسعه فعالیت‌ها با ما هستند.

امیری همچنین عنوان کرد: ظرفیت‌های موجود در فارس و استفاده از این پتانسیل‌ها باعث شده تا آینده‌ای درخشان در انتظار فارس باشد.

او همچنین فعالین اقتصادی را جهادگران جبهه دانست و تاکید کرد: باید بروکراسی اداری از روند فعالیت این جهادگران اقتصادی برداشته و مسیر برای فعالیت آن‌ها هموارتر شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: عدم ورود به بازار‌های حوزه خلیج فارس منجر به از دست دادن بازار این کشور‌ها شده است.

امیری ادامه داد: در گذشته تنها ١٢ درصد از صنایع به بخش خصوصی واقعی واگذار شده بود و مابقی به خصولتی‌ها اعطاء شده بود، اما اکنون شاهد واگذاری ١٠٠ درصد پروژه‌ها به بخش خصوصی هستیم.

او در خصوص استان فارس نیز گفت: شناخت خوبی از استان فارس و بخش‌های مختلف اقتصادی فارس دارام؛ برند‌هایی در فارس فعالیت می‌کنند که در صحنه‌های بین‌الملل تاثیرگذار هستند.
انتهای پیام/م

جلسه شورای اداری شهرستان مرودشت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر