کد خبر: ۷۱۰۰۵۹۰
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
استاندار ایلام مطرح کرد؛

استاندار ایلام گفت: استقبال از مرز مهران در اربعین امسال بی سابقه است.

استقبال بی سابقه از مرز مهران در اربعینبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام گفت: علی رغم اینکه تردد زوار در مرز بین المللی مهران نسبت به گذشته ۳ و نیم برابر شده است، اما ترافیک روان است و تردد زوار به سهولت در حال انجام است.

وی ادامه داد: مرز مهران اصلی ترین، شلوغ‌ترین و پرتردد‌ترین مرز کشور است بطوریکه در ایام اربعین بیش از ۶۰ درصد زوار کشور از این مرز تردد می‌کنند.

رئیس ستاد اربعین استان از کنترل مسیر‌های اربعین استان ایلام گفت و افزود: مسیر‌های اربعین استان را تا کیلومتر‌ها آن طرف‌تر و در خارج از مرز‌های استان تا مرز مهران پایش و کنترل می‌کنیم.

او شهر مهران را شهر پارکینگ‌ها عنوان کرد و ادامه داد: بیش از ۶۰ درصد زوار با ماشین‌های شخصی به مرز مهران آمده اند و با توجه به زیرساخت‌های در نظر گرفته شده مشکل خاصی برای پارکینگ خودرو‌ها تا ظرفیت بیش از ۲۰۰ هزار خودرو وجود ندارد.

استاندار ایلام با اشاره به این موضوع که در چند روز گذشته به خاطر ترکم چند برابری جمعیت با مشکل آب آشامیدنی مواجه بودیم، عنوان کرد: خوشبختانه با کمک مردم، بنیاد‌ها و نهاد‌های مختلف این مشکل حل شد.

او در ادامه زیرساخت‌های آن طرف مرز را برای جوابگویی این حجم عظیم جمعیت ناکافی دانست و بیان کرد: به همین خاطر قسمتی از کمک و خدمات را به زوار در آن طرف مرز اختصاص داده ایم.

سلیمانی دشتکی با اشاره به این مهم که در موج برگشت زوار تراکم جمعیت در یک بازه زمانی کوتاه‌تر به مراتب بیشتر است و پیش بینی می‌شود در این مرحله پیک تردد بالای ۳۵۰ هزار نفر باشد، اعلام کرد: در مسیر برگشت زوار به شدت نیازمند همکاری ارگان‌ها و نهاد‌های مختلف به ویژه وزارت راه و شهرسازی در بحث حمل و نقل هستیم.

انتهای پیام/ د

تردد پر حجم زوار  از مرز مهران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر