کد خبر: ۷۱۰۰۶۱۶
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
خدری در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: صادرات مواد خام آن هم در شرایطی که امکان فرآوری وجود دارد، بی‌سیاستی محض است.

افزایش تعرفه صادرات مواد خام تصمیم کلیدی در جهت رونق تولید است.عبدالحمید خدری عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره افزایش تعرفه صادرات مواد خام معدنی که از اول مهرماه در حال اجراست، گفت: تصمیم اخیر دولت در خصوص افزایش ۲۵ درصدی تعرفه مواد خام معدنی در ادامه توصیه‌های مقام معظم رهبری بود.

او افزود: صادرات مواد خام آن هم در شرایطی که امکان فرآوری وجود دارد، یک بی‌سیاستی محض است. در این سال‌ها بسیاری از زیرساخت‌های کشور چه به لحاظ ورود تکنولوژی و چه به لحاظ دانش برای کار کردن روی مواد خام آماده شده و دیگر لزومی نیست که به اسم ارزآوری این سرمایه‌های ملی که متعلق به ۸۰ میلیون ایرانی است را به دیگر نقاط دنیا صادر کنیم.

نماینده مردم بوشهر در مجلس تصریح کرد: اکنون در یک جنگ اقتصادی تمام عیار قرار گرفته‌ایم و نباید وقت خود را صرف آزمون خطا کنیم، بلکه کار و تلاش بر روی موضوعاتی که شرایط آن مهیاست بهترین روند برای پایان دادن به این اوضاع و احوال بد اقتصادی است.

خدری گفت: در برنامه ششم توسعه به میزان تولید، خام‌فروشی و اشتغال‌زایی اشاره شده است و همه مسئولان موظفند که به آن عمل کنند. زمانی که کشور مملواز مواد خام باارزش است و تکنولوژی فرآوری و در نهایت ارزش افزوده محصول وجود دارد و می‌توان به لطف و مدد این امکانات، شغل ایجاد کرد و جوانان زیادی را بر سر گذاشت چرا کاری غیر از این انجام شود؟


بیشتر بخوانید: در صحن علنی مجلس؛ ناظران مجلس در شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی انتخاب شدند


خدری با اشاره به مقابله با تحریم‌های آمریکا و هم‌پیمانانش علیه ایران افزود: در شرایطی که دشمنان نظام به‌دنبال فلج کردن اقتصاد کشور هستند، خام‌فروشی کمک به نقشه افرادی مثل ترامپ است. از این‌رو افزایش تعرفه صادرات مواد خام معدنی یک تصمیم کلیدی در جهت رونق تولید و کاهش بیکاری در مملکت است که امیدوارم این نوع تصمیمات به‌طور جدی و در طولانی‌مدت اجرا شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر