کد خبر: ۷۱۰۰۶۷۳
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه گفت: با هماهنگی کشور عراق و اعزام بیش از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس روند انتقال زائران از شلمچه عراق به بصره از بامداد جمعه شتاب گرفته است.

 به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،مکی یازع مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه جمعه گفت:زائران اربعین با اتوبوس های تدارک دیده شده در مرز از شلمچه عراق به شهر بصره و از آنجا به نجف اشرف منتقل می شوند.

او افزود:هم اکنون مدت زمان توقف زائران در شلمچه عراق کاهش یافته است و حرکت زائران روان تر شده است.

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه گفت:با ارسال چند کامیون آب بسته بندی شده مشکل آب آشامیدنی شلمچه عراق نیز برطرف شده و سه موکب مستقر در آنجا در حال خدمت رسانی به زائران هستند.

اسکان زائران اربعین حسینی در مرزشلمچه

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه گفت: ۶۰ هزار زائر اربعین شامگاه گذشته در موکب‌های مستقر در شلمچه اسکان یافتند.

مکی یازع مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه روز جمعه با بیان اینکه ظرفیت اسکان ۱۰۰ هزار زائر در موکب های برپا شده در مرز شلمچه فراهم شده است از توزیع ۱۵ تن تخم مرغ، ۷۰ تن برنج و پنج تن مرغ بین موکب های مستقر در شلمچه خبر داد و گفت: ۱۵۰ هزار قرص نان از اهواز به شلمچه ارسال شده است. روزانه به طور متوسط ۱۲ هزار قرص نان از آبادان در اختیار موکب ها مستقر در شلمچه قرار می گیرد.

او به تامین آب آشامیدنی مورد نیاز زائران از سوی موکب ها اشاره کرد و افزود: روزانه پنج هزار قالب یخ از آبادان، خرمشهر و شادگان تامین و بین موکب ها توزیع می شود.

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه از تامین آب، نان و یخ موکب های مستقر در شلمچه عراق اشاره کرد و گفت:۶ دستگاه تانکر بزرگ ذخیره آب آشامیدنی و چند کامیون آب بسته بندی شده به عراق ارسال شده است.

حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و در چند روز مانده به روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران و اصحاب آن حضرت ، به اوج خواهد رسید.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

 مرز شلمچه میزبان زائران اربعین از اقصی نقاط ایران اسلامی و بسیاری از کشوره است.

انتهای پیام/ د

انتقال زائران از شلمچه عراق

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر