کد خبر: ۷۱۰۱۲۵۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
رئیس انجمن علمی رادیولوژی ایران مطرح کرد:

جلال شکوهی گفت: اجرای کتاب اصل CPT و RBRVS به طور قطع نیازمند اعمال تمامی مناسبات حاکم بر آن کتاب است تا از بی عدالتی‌های نهادینه شده جلوگیری شود.

ریشه بی‌عدالتی‌های تاریخی در مبانی تعیین تعرفه‌های پزشکیبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،جلال جلال شکوهی رئیس انجمن علمی رادیولوژی ایران ، درباره تعرفه خدمات پزشکی و اقداماتی که باید در این راستا اصلاح شود، اظهارداشت: در طول چند دهه گذشته مبانی تعیین تعرفه‌های خدمات پزشکی همواره با اعتراضات گروه‌های مختلف پزشکی مواجه می‌شد و گروه‌های مختلف اعتراض داشتند که عدالت بین رشته‌ای در تعیین تعرفه‌ها لحاظ نمی‌شود.

او افزود: از دو سال گذشته اراده جامعه پزشکی ایران و سازمان نظام پزشکی بر اجرای کتاب CPT و RBRVS بدون دخل و تصرف بود و خوشبختانه در این راه قدم‌های مثبتی نیز برداشته شده است، ولی اجرای کتاب اصل CPT و RBRVS قطعا نیازمند اعمال تمامی مناسبات حاکم بر آن کتاب است تا از بی‌عدالتی‌های نهادینه شده جلوگیری شود.

رئیس انجمن علمی رادیولوژی ایران ادامه داد: در راستای اجرای اصل کتاب CPT و RBRVS باید نسبت‌های بین خدمات پزشکی مختلف حفظ شود.

جلال شکوهی تصریح کرد: K خدمات پزشکی طبق کتاب اصل CPT باید یکسان تعریف شده و از تعریف کای جدید و متفاوت با کتاب اصل CPT و RBRVS (که ریشه بی‌عدالتی‌های تاریخی در مبانی تعیین تعرفه‌های پزشکی است) جلوگیری شود.


پاسخ به سوالات پزشکی را اینجا بخوانید


او ادامه داد: انجمن رادیولوژی ایران طی مکاتباتی که با وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی داشته طبق نظر جامعه پزشکی و جهت پایان دادن به بی عدالتی‌ها خواستار اجرای کتاب اصل CPT و RBRVS و تمامی اجزای حاکم بر آن کتاب، شده است.

انتهای پیام/

K خدمات پزشکی طبق کتاب اصل CPT و RBRVS باید یکسان تعریف شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر