کد خبر: ۷۱۰۱۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴

نمایش های «نیست»، «جنگنامه غلامان» و «تالاب هشیلان» در مجموعه‌ تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

اجرای سه نمایش جدید در تئاتر شهر پایتختبه گزارش حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، از هفته‌ جاری دو تجربه‌ اجرایی جدید در تالار قشقایی و یک اثر تازه در کارگاه نمایش تئاتر شهر روی صحنه خواهند رفت.

«نیست» عنوان اجرایی به نویسندگی امین عظیمی و کارگردانی حُسنیه زاهدی است که از روز دوشنبه ۲۲ مهر ماه ساعت ۱۸ به مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۰ هزار تومان به صحنه می‌رود. در این نمایش شیرین جَروقی، مهدیس حیدری، سایان فرخی، آوا متوقع به عنوان بازیگر حضور دارند. نیست تجربه‌ای بر پایه‌ی ظرفیت‌های تئاتر مستند است و روایتگر زنانی است که در اضطراب ناپدید شدن یک زن دیگر از ترس‌ها و نگرانی هایشان می‌گویند.

«جنگنامه غلامان» بر اساس نمایشنامه‌ای از بهرام بیضایی و با کارگردانی محسن حسینی است که از روز پنجشنبه ۱۸ مهر ماه ساعت ۱۸ به مدت زمان ۸۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان در تالار قشقایی اجرای خود را آغاز کرد. در این نمایش الهه مونسی، لی لی جنیدی، مرجان صادقی، فاطمه صارمی، مریم آشوری و شقایق سرمدختی به عنوان بازیگر حضور دارند. جنگنامه‌ی غلامان از طریق بهره گیری از ظرفیت‌های نمایش ایرانی همچون تخته حوضی نگاهی ضد جنگ را انعکاس می‌دهد.

در همین تالار اجرای جدید دیگری با عنوان «تالاب هشیلان» به نویسندگی و کارگردانی نوشین تبریزی و بازی نوشین تبریزی، افشین سلیمان پور، مسعود شاکرمی، یعقوب صباحی، محمد صدیقی مهر، آیه کیانپور، اتابک نادری از روز ۱۸ مهر ساعت ۲۰ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان میزبان علاقه‌مندان تئاتر است. «تالاب هشیلان» یک درام خانوادگی است که در جشنواره نمایشنامه خوانی مولوی مقام اول نویسندگی را کسب کرده است.

نمایش «روایت فرزانه از جمعه ۱۴ آبان» به نویسندگی و کارگردانی محمد زیگساری و بازی بیتا معیریان، مهرداد مصطفوی، بهاره ریاحی، پرهام یدالهی، باران وقار کاشانی هم ساعت ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان نیز همچنان در تالار سایه مجموعه‌ی تئاتر شهر میزبان علاقه‌مندان است.

«سرزمین پدری» نمایش دیگر تالار سایه است که ساعت ۱۸ به مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان به نویسندگی و کارگردانی محمد قاسمی و بازی پری بارانی، محمد قاسمی، مجتبی شجاعی، ملینا قدیمی، شکیلا سماواتی، امیر یوسفی، محمد علی رحمانی روی صحنه رفته است که خوانشی متفاوت از نمایشنامه‌ی مده آ اوریپید است.

انتهای پیام/ 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر