کد خبر: ۷۱۰۱۶۵۱
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸

سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند گفت: پیش بینی می‌شود امسال تاپایان مهرماه حدود ۱۰هزارتن انواع گردو از باغ‌های نهاوند برداشت شود.

حدود ۱۰ هزار تن گردو از باغ‌های نهاوند برداشت می‌شودبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، علی کمالی نژاد، سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند اظهار داشت: سطح زیر کشت باغ‌های گردو درشهرستان نهاوند۳۵۰۰ هکتار است که تا پایان مهرماه حدود ۱۰ هزار تن انواع گردو از این باغ‌ها برداشت و روانه بازار می‌شود.

او گفت: در شهرستان نهاوند ۴ هزار هکتار انواع باغ گردو وجود دارد که از این مقدار ۳۵۰۰ هکتار آن مثمر است.

سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند اظهار داشت: برداشت محصول گردو حدود یک ماه است که از باغات نهاوند آغازشده است و همچنان ادامه دارد.

کمالی نژاد افزود: با تلاش باغداران نهاوندی امسال ۱۰ هزار تن گردوی خشک از باغات نهاوند برداشت و روانه بازار مصرف می‌شود.

سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند بیان داشت: به علت کیفیت بالای گردوی شهرستان نهاوند بیشتر این محصول به کشور عراق و حاشیه خلیج فارس شهر‌ها و استان‌های اطراف صادر می‌شود و با توجه به قیمت مناسب سودآوری خوبی برای کشاورزان دارد.

کمالی نژاد گفت: برای تولید بیشتر و باکیفیت‌تر محصولات اقداماتی در سطح شهرستان انجام‌شده است که اثربخش بوده است و این روند ادامه خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند ادامه داد: برداشت گردو در این شهرستان به دو روش دستی و مکانیزه که کاری پرزحمت است انجام می‌شود.
او افزود: اصلاح نژاد، سرشاخه کاری و مبارزه با افت کرم خراط گردو باعث افزایش مقدار و کیفیت محصول شده و مورد استقبال کشاورزان قرارگرفته است.

سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند اظهار داشت: سال گذشته و امسال تعداد ۴۵۰۰ اصله درخت گردو با استفاده از درختان پربار پیوند زده‌شده‌اند که باعث افزایش تولید محصول می‌شود.

او گفت: سرما و بارش برف بهاره امسال خسارت بین ۱۰ تا ۶۰درصد به بعضی از باغ‌ها در نقاط مختلفی از نهاوند وارد کرد و باعث کاهش محصول حدود ۱۰ درصد شد که به این کشاورزان خسارت پرداخت شد.

انتهای پیام/ د 

در شهرستان نهاوند ۴ هزار هکتار انواع باغ گردو وجود دارد

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر