کد خبر: ۷۱۰۱۶۷۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷

رییس اداره مشارکت‌های فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان گفت: فراخوانِ حمایت از طرح‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و تشکل‌های مردمی ویژه ایام محرم و صفر در اصفهان اجرا شد.

فروغ صادقیان رییس اداره مشارکت‌های فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان  در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان  گفت: یکی از برنامه‌هایی که به فراخور ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان انجام شد فراخوان حمایت از طرح‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و تشکل‌های مردمی ویژه ایام محرم و صفر است که اداره مشارکت‌های فرهنگی اجتماعی این سازمان عهده‌دار آن بود.

او اظهار داشت: فراخوان حمایت از طر‌ح‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و تشکل‌های مردمی ویژه ایام محرم و صفر تا ۲۶ شهریورماه ادامه داشت و این فراخوان به طور گسترده به اطلاع مساجد، هیئات، کانون‌های فرهنگی و تشکل‌های مردمی که در این ایام اقدام به برگزاری مجالس عزاداری امام حسین (ع) می‌کردند رسید.

رییس اداره مشارکت‌های فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به پنج موضوع و چهار شاخص مورد توجه در این طرح‌ها افزود: افراد باید در طرح‌هایی که به اداره مشارکت‌های فرهنگی اجتماعی ارسال می‌کردند خلاقیت هنری و مخاطب‌محوری را مدنظر قرار می‌دادند.

صادقیان درباره موضوعات این طرح‌ها ادامه داد: مشارکت‌کنندگان در این فراخوان باید طرح‌های خود در زمینه برگزاری نمایشگاه کتاب از آثار مرتبط با عاشورا و قیام امام حسین (ع)، سلسله جلسات تبیین مفاهیم و آموزه‌های ایام محرم و صفر و واقعه عاشورا با استفاده از کتب فاخر، تبیین مفاهیم عاشورایی در قالب‌های هنری همچون اجرای تئاتر، آموزه‌های قرآنی و تبیین گفتمان عدالت اجتماعی و روشنگری در برابر ظلم بعد از واقعه عاشورا را به اداره مشارکت‌های فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری ارائه می‌کردند.

او تصریح کرد: برنامه‌های منتخب تا پایان دهه سوم محرم و همچنین ماه صفر توسط کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و تشکل‌های مردمی اجرا می‌شود و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با پرداخت بخشی از هزینه اجرای این طرح‌ها در اجرای آن‌ها مشارکت دارد.

رییس اداره مشارکت‌های فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به نگاه ویژه اداره مشارکت‌های فرهنگی اجتماعی در انتخاب طرح‌های برگزیده اشاره کرد و گفت: طبق این شاخص، از طرح‌هایی که شامل حمایت از محیط زیست، سلامت شهروندان، کاهش آلودگی صوتی و آلودگی محیطی بود حمایت ویژه صورت گرفت.

به گفته صادقیان، عدم استفاده از ظروف یک‌بار مصرف و جایگزین کردن آن‌ها با ظروف قابل بازیافت و تفکیک زباله‌های خشک و‌تر در مجالس عزاداری و همچنین رعایت بهداشت معابر و محلات از جمله شاخص‌هایی است که در بخش حمایت از محیط زیست موردتوجه قرار گرفته است.

او افزود: استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی همواره در دستور کار اداره مشارکت‌های فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان قرار دارد که در طول سال و به فراخور مناسبت‌های گوناگون مذهبی و ملی مورد توجه قرار می‌گیرد، چراکه معتقدیم استعداد‌های نهفته فراوانی در دل کانون‌های فرهنگی و هنری و تشکل‌های مردمی وجود دارد که استفاده از این ظرفیت‌ها به هر چه بهتر برگزار شدن برنامه‌های مذهبی، فرهنگی، هنری و اجتماعی کمک کرده و باعث رشد و ارتقای سطح برگزاری آن‌ها می‌شود.

انتهای پیام/ی
 


برنامه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و تشکل‌های مردمی در دهه پایانی ماه صفر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر