کد خبر: ۷۱۰۱۷۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷

پرداخت نشدن مطالبات ایران از سوی فیفا باعث شد مهدی تاج نامه‌ای را به فیفا ارسال کند.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، فدراسیون فوتبال ایران از فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) ۱۰ میلیون دلار طلب دارد و بنا بر تحریم‌های خصمانه آمریکا، هنوز این پول به حساب فدراسیون فوتبال کشورمان واریز نشده است. همین موضوع باعث ایجاد حواشی شده است.

کادرفنی تیم ملی و مارک ویلموتس بلژیکی هنوز یک ریال هم دریافتی نداشته اند و در کنار این موضوع باید پاداش بازیکنان تیم ملی، هزینه زیر ساخت‌های فدراسیون فوتبال، هزینه سفر‌های تیم‌های مختلف و ... را اضافه کرد که در نهایت سبب شد تا مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال نامه‌ای را به فیفا ارسال کند.


بیشتر بخوانید: تاج: به دنبال دریافت مطالباتمان از فیفا هستیم


نامه مهدی تاج به فدراسیون جهانی فوتبال

"جناب آقای جیانی اینفانتینو

رئیس محترم فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا)

با سلام

ضمن تقدیر و تشکر از ابراز محبت جنابعالی به فدراسیون فوتبال و اینجانب درباره موضوع ورود بانوان، مایلم مسائلی را درباره موضوعات مالی فدراسیون فوتبال به اطلاع شما برسانم.

همانظور که مستحضرید علی رغم پیگیری‌های مستمر فدراسیون فوتبال و دستورات مثبت جنابعالی هنوز هیچ گونه وجهی از سوی فیفا توسط فدراسیون فوتبال وصول نشده است.

این مشکل که تاکنون به دلیل تحریم‌های بی اساس آمریکا به فوتبال ما تحمیل شده است، مشکلات جدی را برای فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده است که حتی فدراسیون حقوق سرمربی تیم ملی و کادر فنی و پاداش بازیکنان را در دور جدید پرداخت نکرده است.

ادامه این روند مشکلات جدی را در مسیر رو به پیشرفت و گسترش فدراسیون فوتبال به وجود خواهد آورد.

انتظار من و خانواده بزرگ فوتبال کشور از جنابعالی این است که به هر شکل ممکن دستور فرمایید وجوه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران از طرف فیفا یا به کنفدراسیون فوتبال آسیا پرداخت شود و یا بانکی را متقاعد کنید تا این مهم جهت انتقال مرتفع گردد.

منتظر مساعدت و پاسخ فوری حضرتعالی در این باره هستیم. "


بیشتر بخوانید: نامه مهدی تاج به رئیس فدراسیون جهانی فوتبال


باید در این باره بدانید که ویلموتس بلژیکی که از اول خرداد ۱۳۹۸ سرمربی تیم ملی ایران شده، در ۱۷۴ روز گذشته ریالی دستمزد نگرفته و این موضوع شاید در ادامه منجر به ناراحتی سرمربی بلژیکی شود.

ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال نیز در این باره گفت: تاکنون ریالی به ویلموتس و کادرفنی پرداخت نکرده ایم، اما آن‌ها بزرگی کرده و بدون اعتراض کار می‌کنند. برای پرداخت حقوق سرمربی باید از سوی دولت حمایت شویم. باید همه کمک کنند تا مشکلات فدراسیون حل شود. امید ما به آینده است و راهی به غیر از این نداریم. نمی‌دانیم ویلموتس با این شرایط تا چه زمانی دوام می‌آورد. دغدغه اصلی ما پرداخت حقوق ویلموتس است. دنیای حرفه‌ای فوتبال می‌طلبد ما به قرارداد پایبند باشیم.

از سویی دیگر ترامپ طی دستوری به خزانه داری آمریکا، فیفا را از انتقال پول به حساب فدراسیون فوتبال ایران منع کرده است. شنیده می‌شود اینفانتینو برای حل این مشکل تا کنون ۲ بار با ترامپ دیدار داشته، اما هنوز راهکاری برای رفع این مشکل پیدا نشده است.

غلامحسین زمان آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: همانطور که فیفا به ما می‌گوید که ما کار سیاسی نکینم، خودشان هم کار سیاسی نباید بکنند. چرا پول ما را نمی‌دهند؟ ۱۵ میلیون دلار از پول‌های ما بلوکه شده و همان کاری که ترامپ می‌کند، را آقایان در فیفا تکرار می‌کنند. تاج به حق این نامه را نوشته است.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال نیز که به دلیل شرایط موجود بسیار ناراحت است، در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: از اینفانتینو (رئیس فدراسیون جهانی فوتبال) انتظار داریم پیگیر مطالبات به حق ایران در فیفا باشد، زیرا برای پرداخت مطالبات سرمربی تیم ملی، پاداش بازیکنان و حتی هزینه‌های اعزام تیم ملی به بحرین در تنگنای مالی هستیم. امروز تیم ملی امید را به قطر فرستادیم و با رایزنی‌هایی که انجام دادیم بلیت سفر تیم امید ما را قطری‌ها تهیه کردند، اما این موضوع نمی‌تواند ادامه دار باشد و همیشه نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.

او در ادامه گفت: به هر حال فیفا هم می‌داند که این موضوع کاملا سیاسی است و به دلیل تحریم‌های بی اساس و ظالمانه آمریکا این اتفاق افتاده است. مجبور شدم این موضوع را رسانه‌ای کنم و برای حل مشکلات نامه‌ای مفصل به اینفانتینو بنویسم.

انتهای پیام/

فدراسیون فوتبال و مشکل دریافت طلب میلیون دلاری از فیفا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر