کد خبر: ۷۱۰۱۸۰۸
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان سمنان:

محمد اطهری گفت: اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی سمنان ۱۰۳ ماموریت در ۶ ماه نخست امسال انجام داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، محمد اطهری مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با بیان اینکه اورژانس هوایی این دانشگاه با انتقال ۱۰۵ مصدوم، ۱۰۳ ماموریت را در ۶ ماه نخست امسال انجام داد گفت: ۶۰ مورد از ماموریت‌های انجام گرفته ترافیکی بود.

او افزود: ۱۳ مرداد سال گذشته نخستین ماموریت بالگرد آمبولانس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به منطقه لاسجرد برای انتقال مصدومان حادثه جاده‌ای انجام شد و از این رو آمار مقایسه‌ای میزان ماموریت‌های این بالگرد وجود ندارد.

اطهری تصریح کرد: اورژانس استان سمنان با توجه به وضعیت خاص جغرافیایی منطقه و قرار گرفتن در مسیر عبور زائران حرم امام هشتم در ایام مختلف سال با میزان بالایی از تماس‌های تلفنی و ماموریت‌ها مواجه است.

او گفت: ۳۰ دستگاه آمبولانس دارای کد فعال و ۵۴ دستگاه در حال خدمت رسانی به مردم سمنان وجود دارد.

فعالیت ۱۴۹ نفر کاردان و کارشناس پزشکی در اورژانس استان سمنان

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان با اشاره به اینکه همه کارکنان اورژانس استان سمنان از دانش آموختگان فوریت‌های پزشکی هستند گفت: ۱۴۹ نفر کاردان و کارشناس پزشکی در اورژانس استان سمنان فعالیت می‌کنند.

او گفت: در مدت استقرار اورژانس هوایی در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ماموریت‌های حیاتی و مهمی توسط بالگرد آمبولانس انجام شد.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان افزود: اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از ضرورت‌های اجتناب ناپذیر و از نیاز‌های مهم بهداشت و درمان این منطقه بود و از مرداد ۹۷، جدا از موضوع استقرار در استان سمنان، با استقرار در استان ایلام به مدت ۱۲ روز و در استان خوزستان به مدت ۱۰ روز، نقش مهمی در مدیریت شرایط بیماران و مصدومان اربعین حسینی و حادثه سیل استان خوزستان ایفا کرده است.

انتهای پیام / ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر