کد خبر: ۷۱۰۱۸۱۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم عنوان کرد؛

سیجانی گفت:مجوز۲شهرک صنعتی خصوصی در قم صادر و برنامه‌ریزی برای احداث پنج ناحیه صنعتی جدید در روستا‌های قم انجام‌شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،محمود سیجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: اولویت دولت افزودن شهرک‌های صنعتی جدید نیست بلکه اولویت توسعه شهرک‌های موجود است که در این زمینه توسعه شهرک‌های صنعتی ازجمله شهرک‌های شکوهیه، محمودآباد و سلفچگان آغازشده است.

سیجانی گفت: مراحل احداث ۲ شهرک خصوصی صنعتی آغازشده است که با بهره‌برداری از این واحدها، شاهد ایجاد رقابت سالم میان شهرک‌های صنعتی دولتی و خصوصی برای توسعه فعالیت‌ها و جذب سرمایه‌گذاری بیشتر و در نتیجه بهبود فضای کسب‌وکار خواهیم بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، توجه به توسعه صنایع تبدیلی در مجاورت روستا‌ها را در رونق اقتصادی و اشتغال بسیار موثر دانست و افزود: صنایع تبدیلی خوبی در مناطق و روستا‌های استان که دارای تولیدات کشاورزی قابل‌توجه هستند، شکل‌گرفته است.

سیجانی همچنین با اشاره به الزام قانونی دستگاه‌های خدمات رسان برای فراهم کردن زیرساخت‌های لازم واحد‌های صنعتی و تولیدی گفت: شهرک‌های صنعتی قم دارای زیرساخت‌های مناسب هستند که استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بدون استفاده موجود ضروری است.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با بیان اینکه در نواحی صنعتی روستایی استان صنایع خوبی شکل‌گرفته است که برخی در کشور بی‌نظیر است، ادامه داد: احداث پنج ناحیه صنعتی در روستا‌های قم هدف‌گذاری شده است که در گام اول تا پایان امسال سه ناحیه صنعتی در روستا‌های سیرو، قنوات و بیدهن احداث می‌شود.

سیجانی توسعه صنایع تبدیلی را ازجمله اولویت‌های این استان دانست و گفت: ایجاد واحد‌های صنایع تبدیلی در مناطق دارای مازاد تولید، موجب افزایش بهره‌وری، رونق تولید و اشتغال و همچنین مهاجرت معکوس به روستا‌ها می‌شود.

۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد حدود ۹۰ درصد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحد‌های صنعتی استان فعالیت می‌کنند.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

انتهای پیام/ح

۲ شهرک صنعتی خصوصی در قم احداث می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر