کد خبر: ۷۱۰۲۰۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱

«احمد ابوالغیط» در نشست اضطراری اتحادیه عرب توجیه «رجب طیب اردوغان» برای انجام عملیات نظامی در خاک سوریه را به دور از اخلاق توصیف کرد.

انتقاد دبیرکل اتحادیه عرب از اظهارات اردوغان درباره تجاوز به خاک سوریهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب در آغاز نشست اضطراری این اتحادیه، با هدف بررسی تجاوز ترکیه به خاک سوریه اعلام کرد، دور از اخلاق است که با استفاده از اهرمی، چون آوارگان، جهان را زیر فشار بگذاریم.

این سخن اشاره به تهدید رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور سوریه علیه غرب است، اردوغان گفته است اگر غرب به مخالفت با اقدام ترکیه برخیزد آنکارا راه را برای بیش از سه میلیون آواره سوری جهت رسیدن به غرب باز خواهد گذاشت.

وی گفت: تجاوز ترکیه سبب می‌شود تا بخشی از اراضی سوریه، تا شعاع ۳۲ کیلومتری عمق این کشور، از دیگر مناطق جدا شود.

ابوالغیط اعلام کرد: عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه چیزی جز جنگ و تجاوز نامیده نمی‌شود، جنگ در خاک یک کشور عربی و تجاوز به حاکمیت آن. ما این جنگ را محکوم می‌کنیم. امکان ندارد جهان این جنگ را بپذیرد هرچند ترکیه بهانه‌های مختلفی مطرح کند.

«ایمن الصفدی» وزیر امور خارجه اردن نیز در نشست اضطراری اتحادیه عرب اعلام کرد: هرگونه تجاوز به سوریه را محکوم می‌کنیم. از ترکیه می‌خواهیم به سرعت عملیات نظامی خود را در شمال سوریه متوقف سازد.

وی افزود امنیت سوریه و کشور‌های همسایه‌اش باید بر اساس راهبرد سیاسی تأمین شود.

ترکیه روز چهارشنبه، عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه با هدف آنچه «ایمن کردن مرز‌های کشورش بوسیله پاکسازی عناصر تروریستی، تضمین بازگشت امن پناهجویان و حفظ تمامیت ارضی سوریه» ادعا می‌کند، آغاز کرد (اینجا).

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر