کد خبر: ۷۱۰۲۱۰۳
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸

رئیس سازمان آتش نشانی ساری گفت: آتش نشانان ساروی در هزار و ۹۸۷ حادثه امدادرسانی کردند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، سید حمید هاشمی رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری ساری از امدادرسانی آتش نشانان به یک هزار و ۹۸۷ حادثه در ۶ ماه امسال خبر داد و گفت: آتش سوزی در ساری امسال ۹ درصد کاهش داشت.

او افزود: آتش نشانان در هزار و ۲۳ مورد آتش سوزی و ۹۶۴ مورد حادثه در ۶ ماه امسال جان و مال هموطنان را از خطرات، صدمات و خسارات احتمالی نجات دادند.

هاشمی به تلاش شبانه روزی و خدمات بی وقفه آتش نشانان به شهروندان اشاره  کرد و گفت: در این مدت دو هزار و ۱۸۵ بار خودرو‌های آتش نشانی به همراه هفت هزار و ۲۰۸ مامور آتش نشان به محل حوادث اعزام شدند که در عملیات‌های صورت گرفته، ۴۶۶ نفر از هموطنان از حوادث نجات یافتند.

او با اشاره به اینکه بعضاً خسارت‌های ناشی از حوادث غیر قابل جبران است، افزود: در اثر حوادث ۶ ماه امسال، ۱۶۴ نفر مصدوم و ۱۹ نفر نیز جان باختند.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری ساری به امداد رسانی و خدمات آتش نشانی ساری فراتر از محدوده شهری اشاره کرد و گفت: دراین مدت ۵۹۵ عملیات در خارج از محدوده شهری انجام شده که برای انجام این عملیات‌ها دو هزار و ۱۹۳ مامور آتش نشان به محل حوادث اعزام شد.

او با اشاره به اینکه بیشتر آتش سوزی‌ها در معابر و گذرگاه‌ها با ۳۵۶ مورد، اماکن مسکونی با ۲۱۹ مورد و فضای سبز و کشاورزی با ۲۰۳ مورد رخداده است، افزود: بر اساس گزارش کارشناسان، بیشتر علت آتش سوزی‌ها در اثر بی احتیاطی و عدم رعایت موارد ایمنی در استفاده از مواد جامدسوز با عاملیت انسانی و برق بوده است.

هاشمی گفت: در این مدت ۴ مانور آموزشی و عملیاتی به منظور ارتقا توان آتش نشانان، هماهنگی در عملیات‌های امدادی، تست تجهیزات و ادوات و ارزیابی عملکرد نیرو‌های شرکت کننده در مانور برگزار شد.

انتهای پیام/ م

آخرین آمار امدادرسانی آتش نشانان ساروی به مردم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر