کد خبر: ۷۱۰۲۱۳۰
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
رنجبرزاده در جمع خبرنگاران خبر داد

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه نظام جامع بازنشستگی تهیه شده و آبان تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود.

لایحه نظام جامع بازنشستگی آبان تقدیم مجلس می‌شودبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر رنجبر زاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه هیئت رئیسه و با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات صندوق‌های بازنشستگی اظهار کرد: امروز جلسه‌ای با برنامه‌ای از پیش تعیین شده پیرامون بررسی وضعیت صندوق‌های بازنشستگی با حضور وزیر دفاع و معاون امور استخدامی رئیس جمهور برگزار شد.

او افزود: مسئله صندوق‌های بازنشستگی از دید مجلس به یک ابر چالش تبدیل شده است و باید برای آن راه حلی اندیشیده شود تا در دهه‌های آینده دچار مشکل نشویم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مصرف هزینه‌ای صندوق‌های بازنشستگی ۳۰ الی ۳۲ درصد افزایش پیدا کرده وبا ادامه روند فعلی بودجه نفت و مصارف عمومی کشور نیز پاسخگوی آن نخواهد بود.

رنجبرزاده گفت: ایراداتی در مدیریت منابع و ساختار‌های صندوق‌های بازنشستگی وجود دارد به طوری که دولت ۷ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است و می‌توان گفت که صندوق‌های بازنشستگی به ورشکستگی نزدیک شده‌اند.

او اظهار کرد: لازم است که در جلسه غیر علنی مجلس پیرامون اصلاحاتی در قانون توام با به کارگیری امکاناتی از سوی دولت به بررسی مشکلات صندوق‌های بازنشستگی پرداخته شود تا بتوان مشکلاتی که ممکن است در آینده این حوزه را دامن گیر کند را رفع کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جلسه امروز هیئت رئیسه انصاری معاون امور استخدامی رئیس جمهور گفت که لایحه نظام جامع بازنشستگی کشور تهیه و در حال نهایی شدن است و در آبان ماه تقدیم مجلس می‌شود و احتمال می‌رود که در قانون بودجه سال ۹۹ اعمال شود.

رنجبرزاده در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم مسائلی مانند یارانه‌های پنهان و مشکلات مربوط به حوزه کشاورزی را در دستور کار هیئت رئیسه قرار داده و وزرای مربوط به آن را دعوت کنیم تا بتوانیم مشکلات پیش روی کشور را رفع کنیم.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر