کد خبر: ۷۱۰۲۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی از دستگیری سارقی خبر داد که از کارگاه طلاسازی در خیابان شهید مفتح مقداری طلا به ارزش ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال سرقت کرده بود.

دستگیری سارق طلا‌های میلیاردی در ناصرخسروبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه کامیار چهری گفت: در اواخر شهریورماه امسال مالک یکی از کارگاه‌های طلاسازی به کلانتری ۱۰۷ فلسطین مراجعه و اظهار کرد: مقداری طلا به ارزش ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از کارگاه طلاسازی اش سرقت شده است. پس از ثبت اظهارات شاکی پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه تیمی از کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی برای تحقیقات پلیسی به نشانی اعلامی مراجعه و در بررسی‌های انجام شده احتمال این را دادند که ممکن سرقت با همکاری کارگران باشد، افزود: در تحقیقات فنی پلیسی ظن کارآگاهان به یکی از کارگران کارگاه طلاسازی متوجه شد که در چند روز اخیر به محل کارش مراجعه نکرده بود.

این مقام انتظامی گفت: سرنخ‌هایی از محل سکونت متهم به دست نیامد تااینکه در گام بعدی تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی شناسایی شد و نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قائی قرار گرفت.


بیشتر بخوانید: مصدومیت دو نفر درپی انفجار یک مجمتع تجاری در میدان پونک


چهری ابراز داشت: متهم که در ابتداء منکر سرقت از کارگاه طلافروشی بود، ولی در ادامه تحقیقات تخصصی کارآگاهان، لب به اعتراف گشود و اظهار داشت: طلا‌ها را طی چند مرحله سرقت کرده است و مالخر در مرکز پایتخت فروخته است که با هماهنگی مقام قضائی متهم دوم پرونده نیز در ششم مهر ماه در مخفیگاهش دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان قرار گرفت.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی افزود: در تحقیقات تکمیلی، مالخر طلا‌های سرقتی نیز صراحتا به خرید طلا‌ها اعتراف و اظهار کرد: طلا‌های سرقتی را به صورت آب شده به فروش رسانده است و در نهایت هر ۲ متهم با دستور دادیار شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۵ تهران روانه زندان شدند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان از افرادی که در صنف طلا و جواهر مشغول به فعالیت می‌باشند خواست: علاوه بر مراقبت‌های فیزیکی از محل کارگاه، در استخدام کارگران نیز دقت لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر