کد خبر: ۷۱۰۲۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه گفت : ۳۵ هزار فرصت شغلی در نیمه اول سال ۹۸ براساس ثبت سامانه کارا، در استان ایجاد شده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،حسن عزیزی مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه گفت : در سند اشتغال سال ۹۸ با هدف سه درصد کاهش نرخ بیکاری، ایجاد ۵۹ هزار و ۶۶۸ اشتغال ناخالص و ۲۰ هزار و ۸۳۴ شغل خالص از سوی دستگاه‌های اجرایی تعهد شده که ۳۵ هزار فرصت شغلی آن تاکنون انجام شده است.

او اعتبارات استان کرمانشاه برای ایجاد شغل را پنج هزار و ۲۴۲ میلیارد تومان از محل منابع مختلف اعلام کرد و گفت : تاکنون از محل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری ۵۰ میلیارد تومان به متقاضیان با سرانه شغلی ۷۳ میلیون تومان پرداخت شده که ۶۹۳ فرصت شغلی ایجاد شده است.

عزیزی در ادامه اولویت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری را اجرای طرح‌های بالای یک میلیارد تومان ذکر کرد.

او گفت: از محل تسهیلات ویژه اشتغال مناطق زلزله زده استان ۱۱۴ میلیارد تومان تاکنون پرداخت شده که سرانه هر شغل ۵۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده است.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه گفت: از محل منابع تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری دستگاه‌های حمایتی کمیته امداد تاکنون ۲۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای ایجاد ۷۱۴ فرصت شغلی پرداخت کرده که میانگین سرانه هر شغل ۳۹ میلیون تومان بوده است.

عزیزی به منابع بند ب تبصره ۱۶ بهزیستی اشاره کرد و گفت: تاکنون از محل این منابع ۳۰ میلیارد تومان ۱۰۱ فرصت شغلی با سرانه هر شغل ۳۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: کمیته امداد از محل منابع داخلی خود تاکنون با ۲۶ میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان اعتبار هزار و ۷۴۷ فرصت شغلی ایجاد کرده است.

عزیزی از محل منابع مشاغل خانگی استان هزار و ۲۱۸ فرصت شغلی در ۶ ماه اول سال ایجاد شده است.

او گفت: شهرستان‌های کرمانشاه با هشت هزار و ۳۶۰ فرصت شغلی، سرپل ذهاب با هفت هزار و ۷۲۲ فرصت شغلی و ثلاث باباجانی با سه هزار و یک فرصت شغلی بیشترین آمار در سامانه کارا ثبت کرده اند.

او با بیان اینکه ۵۹ درصد از تعهدات شهرستان در سند اشتغال محقق شده گفت: شهرستان‌های سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، سنقر و دالاهو بیشترین درصد از تعهدات انجام داده‌اند.

عزیزی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴ جلسه کارگروه اشتغال در استان برگزار شده است، گفت: در این کارگروه ۲۴۵ مصوب شده که ۹۹ درصد آن‌ها اجرایی و یا در حال پیگیری است .

 

 

انتهای پیام/د

سه درصد کاهش نرخ بیکاری

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر