کد خبر: ۷۱۰۲۳۵۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
عضو شورای شهر شیبراز؛

عضو شورای شهر شیراز، افق شیراز هوشمند را جایی برای زندگی سلامت وشاد با محیط زیست حفاظت شده، رفت وآمد روان، مدیریت کارآمد، شهروندانی توانمند و اقتصادی پویا دانست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، رییس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز گفت: امروزه با گسترش تکنولوژی، تغییر مدل‌ها، توقعات مردم از شهر و شهرنشینی و با افزایش تعاملات جهانی از طریق سیستم‌های مجازی، نیاز به هوشمند‌سازی هر روز بیشتر از قبل احساس می‌شود.

او، شیراز را قطب الکترونیک و فناوری اطلاعات در کشور برشمرد و افزود: با توجه به هدف نهایی مدیریت کلان شهری، بهبود کیفیت زندگی شهروندان و توسعه شهری پایدار، می‌بایست به سوی ایجاد شهر هوشمند گام برداریم.

دودمان با تاکید براین که امروزه باید شهر هوشمند رایک الزام بدانیم نه امکان، تصریح کرد: امروزه هوشمند‌سازی شهری و ایجاد شهر الکترونیک به عنوان راهکار بی‌بدیل حل معضلات شهری مورد توجه شهرسازان و مدیران شهری است؛ این روش با هدف صرفه‌جویی در منابع، زمان و انرژی برای ارتقا کیفیت زندگی شهروندان انجام می‌شود.

عضو شورای شهر شیراز ادامه داد: نیاز‌های مردم در هوشمند‌سازی شهر‌ها باید در ۲ سطح خرد و کلان در نظر گرفته شود، در همین راستا نیاز است که اطلاعات در زمان درست به دست مسئولان مربوطه برسد.

او افزود: اقتصاد هوشمند، شهروند هوشمند، حمل ونقل و جا به جایی هوشمند، زندگی هوشمند، حکمرانی هوشمند و محیط هوشمند ارکانی هستند که در پیاده‌سازی شهر هوشمند با هدف غایی نقش بسزایی دارند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز، همکاری علمی، جهانی و ملی، بهره وری، نوآوری و کارآفرینی، جامعه همه شمول (سالمند، کودک و...)، خلاقیت، آموزش مبتنی بر علوم روز، دسترسی از طریق مدل‌های مختلف حمل ونقل، حمل ونقل پاک و ITS، فرهنگ سرزنده و فعال، تقویت ایمنی و امنیت، تقویت زندگی سالم، دولت الکترونیک و ICT، شفافیت و دسترسی داده‌های ملی، سیاست بر اساس عرضه و تقاضا، ساختمان‌های سبز، انرژی سبز و برنامه ریزی سبز را اجزای ارکان ذکر شده عنوان کرد.

وی ابراز امیدواری کرد، با تشکیل این کمیسیون و کمیته‌های راهبردی زیر مجموعه و همکاری شهرداری، شیراز به عنوان شهر هوشمند برتر کشور معرفی شود.
انتهای پیام/م

شیراز قطب الکترونیک و فناوری اطلاعات در کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر