کد خبر: ۷۱۰۳۰۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
کد خبر : ۷۱۰۳۰۸۵

قائم مقام آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی با برپایی ۴ موکب در مرز‌های مهران، خسروی و شلمچه از زائران حسینی پذیرای خواهد کرد.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مصطفی خاکسار قهرودی طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال آستان قدس رضوی با برپایی ۴ موکب در مرز‌های مهران، خسروی و شلمچه روزانه با توزیع ۱۱۵ هزار وعده غذایی به مدت ۱۵ روز از زائران حسینی پذیرای خواهد کرد.

او ادامه داد: برپایی ۶ موکب در مرز‌های ورودی کشور جهت پذیرایی از زائران کشور‌های همسایه در مرز‌های میرجاوه، تایباد، آستارا و بیله‌ سوار از دیگر اقداماتی است که با استفاده از نیرو‌های مردمی خادمیاران و کمک‌های آستان قدس انجام می‌شود.
 
قائم مقام آستان قدس رضوی گفت: روزانه ۱۱۴ هزار وعده غذایی در موکب‌های استقرار یافته در کشور عراق و ۵۵ هزار وعده در مرز‌های دوغارون و میرجاوه توزیع می‌شود.

قهرودی افزود:  ۴ موکب در کشور عراق استقرار یافته که ۲ موکب در شهر کربلا و مابقی در شهر‌های کاظمین و سامرا راه‌اندازی شده که وظیفه اسکان و پذیرایی از زائران را برعهده دارند.

او تصریح کرد: بیش از ۶۰۰ نفر از خادمان و کارکنان آستان قدس رضوی جهت ارائه خدمت به مناطق مذکور اعزام شده‌اند.

قائم مقام آستان قدس رضوی گفت: ارائه خدمات اسکان روزانه به دو هزار و  ۵۰۰ نفر در موکب سامرا و پذیرایی روزانه از ۵۰ هزار نفر و اسکان ۸ هزار نفر در موکب عمود ۲۸۵ موقوفه امام رضا (ع) از جمله خدمات این مواکب است.

قهرودی افزود: خدام بارگاه منور رضوی به زائرانی که برای حضور و مشارکت در راهپیمایی اربعین از شهر مقدس مشهد عبور می‌کنند به ویژه زائران کشور افغانستان و پاکستان خدماتی را ارائه می‌دهند.

او ادامه داد: ۱۲۰ نفر از خدمه به عنوان کادر درمانی شامل پزشک و پرستار برای ارائه خدمات پزشکی و درمانی در بیمارستان‌های سیار مستقر شده‌اند.

قائم مقام آستان قدس رضوی گفت: امسال با مشارکت بیمارستان رضوی و بنیاد سلامت آستان قدس رضوی، ۴ بیمارستان تخصصی سیار در قالب اتوبوس بیمارستانی در عمود ۳۲۰ مسیر نجف به کربلا با تجهیزات کامل درمانی به زائران اربعین حسینی خدمت‌رسانی خواهند کرد که در آن واحد‌های اتاق عمل، اورژانس، بستری، آزمایشگاه، دندانپزشکی پیش‌بینی شده است.

قهرودی افزود: ۵ دستگاه آمبولانس در کنار این خدمات‌رسانی حضور دارند و تیم پزشکی متشکل از ۱۰۰ پزشک و پرستار از هفت روز قبل از اربعین حسینی در این بیمارستان‌ها به ارائه خدمت می‌پردازند.

او تصریح کرد: در قالب اجرای برنامه «لواء الخدمه»، خدام به ۱۱۰ موکب و ۵۰۰ منزل برادران عراقی که از زائران پذیرایی می‌کنند رفته و با تقدیم هدایای آستان قدس رضوی از آنان تجلیل و قدردانی خواهند کرد.

قائم مقام آستان قدس رضوی گفت: حمایت از ۱۰۰ موکب عراقی به‌ صورت نقدی، غیر نقدی و اهدای محصولات فرهنگی، ۴۰ نفر از مبلغان و عوامل فرهنگی به ارائه خدمات فرهنگی شامل پاسخگویی به سؤالات دینی، برپایی نماز جماعت و سخنرانی و غرفه‌های ویژه کودک و نوجوان در موکب‌ها خواهند پرداخت.
 
انتهای پیام//ف.س
 

ارائه خدمات پزشکی و فرهنگی توسط خادمان و خادمیاران رضوی به زائران اربعین در عراق

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر