کد خبر: ۷۱۰۳۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
کد خبر : ۷۱۰۳۰۸۸
رییس سازمان تنظیم مقررات خبر داد:

فلاح جوشقانی در بازدید از پایانه مرزی چذابه و شلمچه در استان خوزستان از دو برابر شدن ظرفیت زیرساخت های ارتباطی چهار پایانه مرزی کشور خبر داد.

افزایش دو برابری ظرفیت زیرساخت‌های ارتباطی برای اربعینبه گزارش  حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و معاون وزیر ارتباطات در بازدید از پایانه مرزی چذابه و شلمچه در استان خوزستان با توجه به افزایش زائران حسینی از دو برابر شدن ظرفیت زیرساخت‌های ارتباطی چهار پایانه مرزی کشور خبر داد.
حسین فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات با ذکر این مطلب افزود: در پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه، همه سایت‌های ارتباطی که نسل دوم بودند، به نسل سوم و چهارم ارتقا داده شدند. ۱۳ سایت سیار در مرز مهران و پنج سایت سیار نیز در مرز خسروی توسط دو اپراتور نصب و راه‌اندازی شده است.

جوشقانی با اشاره به قطعی فیبرنوری در سال گذشته گفت: علاوه بر تقویت زیرساخت‌ها در بحث فیبر امسال یک مسیر جداگانه دیگر نیز در همه ترمینال‌های مرزی پیش‌بینی شده است تا به هر دلیل اگر فیبر‌ها قطع شوند، بتوانیم از مسیر‌های جایگزین استفاده کنیم.

رییس سازمان تنظیم مقررات ادامه داد: یک مسیر پشتیبان رادیویی و همچنین یک مسیر ماهواره‌ای نیز در نظر گرفته شده است تا در شرایط ویژه و اگر با مشکلاتی در بحث قطعی مواجه شویم، بتوانیم ارتباط ماهواره‌ای خود را برقرار کنیم. معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه در پایانه مرزی شلمچه هم‌زمان ۱۰ هزار مشترک می‌توانند از شبکه استفاده کنند، گفت: در پایانه‌های مرزی بحث سرویس WIFI رایگان برای مشترکان در نظر گرفته شده است که در حال حاضر WIFI رایگان در مرز مهران راه اندازی شده و ظرف مدت یک یا دو روز آینده در دیگر پایانه‌های مرزی نیز برای زائران ارائه می‌شود.

او با بیان اینکه تعرفه اپراتور‌های ایرانی در کشور عراق با توجه به صحبت‌های انجام شده تا حدود ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است، افزود: تعرفه‌هایی با نرخ  ۳۰۰۰ تومان به حدود ۲۰۰۰ تومان رسیده است. جوشقانی با اشاره به اینکه طی صحبت‌هایی با اپراتور‌های عراقی انجام شده است، گفت: آن‌ها به ما اعلام کرده‌اند که ظرفیت‌های خود را در مقایسه با سال گذشته حدود دو برابر افزایش داده اند و پوشش آنتن‌دهی را در مسیر‌های اصلی پیاده‌روی زائران به خوبی تقویت کرده‌اند.

معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: پوشش آنتن دهی همه جاده‌های منتهی به پایانه‌های مرزی در سراسر کشور کامل شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

بر اساس این گزارش،  در سفر معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان خوزستان نشستی به منظور آخرین وضعیت ارتباطی و مخابراتی در مراسم اربعین حسینی و همچنین وضیعت ارتباطی شهری، روستایی و جاده‌ای استان با حضور مشاور وزیر در امور تامین و بهبود ارتباطات مناسبت‌های مذهبی ملی و منطقه ای، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران تابعه وزارت در استان و مدیران ارشد کلیه اپراتور‌های ارتباطی در محل اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب غرب برگزار شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر