کد خبر: ۷۱۰۳۲۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه، خواستار راه‌اندازی بازارچه‌ها و فروشگاه‌های صنایع‌دستی در مسیر‌های گردشگری استان شد .

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،مهرداد سالاری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه، خواستار راه‌اندازی بازارچه‌ها و فروشگاه‌های صنایع‌دستی در مسیر‌های گردشگری استان شد و گفت : در بسیاری از مسیر‌های پرتردد گردشگری نمادی از صنایع دستی استان مشاهده نمی‌شود.

او گفت : دولت از طریق پرداخت تسهیلات می‌تواند از بخش خصوصی برای راه‌اندازی این بازارچه‌ها حمایت کند.

او کرمانشاه را از نظر صنایع دستی یکی از استان‌های دارای قدمت تاریخی دانست و گفت: صنایع دستی فاخری در استان وجود دارد که برای گردشگران داخلی و خارجی جذابیت دارد و باید از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال، درآمدزایی، رونق اقتصادی و توسعه گردشگری استان کرمانشاه استفاده کنیم.

او گفت: خیابان مدرس در شهر کرمانشاه به عنوان یکی از نماد‌های اصلی این شهر فاقد یک بازارچه مناسب برای معرفی آثار صنایع دستی به گردشگران است و می‌طلبد که بخش خصوصی را ترغیب به این کار کنیم.

او گفت: این بازارچه‌ها باید در مکان‌های مناسب و در مسیر‌های گردشگری دایر شود تا مورد استقبال گردشگران قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش خواستار توجه جدی به احیای بافت‌های فرسوده و تاریخی در استان شد و گفت: باید از تجربیات استان یزد در موضوع احیای این بافت‌ها استفاده شود.

سالاری به وجود ۱۲ کاروانسرا در «تاریکه بازار» کرمانشاه اشاره کرد و افزود: باید با اتخاذ تدابیر و راهکار‌های مناسب این کاروانسرا‌ها را احیا و راه‌اندازی کرد.

او خواستار اهتمام هرچه بیشتر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بحث احیای بافت‌های فرسوده در استان شد.

 

 

انتهای پیام/د

در بسیاری از مسیر‌های پرتردد گردشگری نمادی از صنایع دستی مشاهده نمی‌شود

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر