کد خبر: ۷۱۰۳۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
کد خبر : ۷۱۰۳۳۵۲

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: معمولا شب ادراری در دوران نوجوانی بیشتر ظاهر می شود اما ممکن است تا بزرگسالی هم ادامه پیدا کند.

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی در گفت گو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره درمان شب ادراری با طب سنتی اظهار کرد: شب ادراری کودکان در اثر غلبه بلغم در کلیه و مثانه به وجود می‌آید. زمانی که کودکان بیش از حد سردی مصرف می کنند هنگام خواب شبانه ممکن است دچار شب ادراری شوند، مخصوصاً زمانی که کودکان  خواب سنگینی داشته باشند.کنترل دستگاه ادراری برعهده ی مغز و نخاع است. معمولا شب ادراری در دوران نوجوانی بیشتر ظاهر می شود اما ممکن است تا بزرگسالی هم ادامه پیدا کند.

ساعت20/درمان شب ادراری با طب سنتی

وی در ادامه گفت:عواملی که موجب شب ادراری در کودکان می شود از جمله استرس، ناراحتی های مثانه ای، عفونت ها، به تاخیر افتادن تکامل مغز، ترس های شبانه، تحقیر کردن و سرزنش کردن آن ها است. عوامل دیگری که می توان به آن اشاره کرد زمینه های ژنتیکی و ارثی است.

شب ادراری ممکن است تا بزرگسالی هم ادامه پیدا کند. شب ادراری اگر در اثر مصرف سردی باشد و گاهی اتفاق بیفتد قابل درمان خواهد بود. اما اگر این نوع عارضه دائم و مکرر اتفاق بیفتد ممکن است به دلیل اختلالاتی در مثانه یا عوامل روانی باشد که باید فورا به پزشک مراجعه شود.


بیشتر بدانید: زیبایی به قیمت نابینائی/ بلایی که کاشت مژه بر سر چشمانتان می‌آورد


عظمایی درباره درمان شب ادراری گفت: بهتر است کودکان در زمان شب کمتر از ماست، دوغ، نوشابه، هندوانه، چای ، کاهو و نارنگی  مصرف کنند. لازم است خانواده ها از لحاظ روانی کودکان را در شرایط آرامش قرار دهند. آنها می توانند برای کودکان  ترکیبی از گزنه و گشنیز همراه نبات تهیه کنند.

دم کردن گل ختمی با کمی زنجبیل و کندر  همراه عسل بسیار مفید خواهد بود. خانواده ها می توانند سنبل الطیب با عسل را برای کودکان دم کنند و مصرف کنند. کودکان نباید از نسکافه و قهوه بسیار استفاده کنند و باید از هر گونه غذای سرد پرهیز کنند. مصرف سیاه دانه با عسل می تواند  برای افرادی که مبتلا به شب ادراری هستند مفید باشد.

انتهای پیام/

راهکارهای طب سنتی برای درمان شب ادراری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر