کد خبر: ۷۱۰۳۶۲۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲
کد خبر : ۷۱۰۳۶۲۶

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از رئیس جمهور این کشور به دلیل بددهانی و استفاده از الفاظ زننده انتقاد کرد.

پلوسی: ترامپ در مقابل کودکان آمریکایی از الفاظ رکیک استفاده می کندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روزنامه گاردین، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از رئیس جمهور این کشور برای استفاده از الفاظ رکیک علیه جو بایدن، رقیب دموکرات خود انتقاد کرد.

پلوسی با انتقاد از سخنرانی انتخاباتی ترامپ در مینه سوتا که در آن جو بایدن را با الفاظ رکیک و زننده خطاب قرار داده بود، گفت ترامپ کسی است که از دهانش الفاظ رکیک بیرون می‌آید و توجهی ندارد که کودکان آمریکایی در حال شنیدن آن هستند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه گفت این موضوع چیزی فراتر از شرم‌آوری است. این مسئله ربطی به استیضاح (او) ندارد. این موضوع به انتخابات مربوط می‌شود.

پلوسی در ادامه در ارتباط با موضوع استیضاح ترامپ که از سوی دموکرات‌های مجلس نمایندگان دنبال می‌شود، گفت: آنچه ما در خصوص استیضاح در حال انجام آن هستیم مربوط به حقایق می‌شود، تنها حقایق و قانون اساسی. سیاست‌های او، شخصیت، بددهانی او به انتخابات مربوط می‌شود. بگذارید مطمئن شویم که درک می‌کنیم که این تحقیقات به این خاطر است که او به سوگند خود پایبند نبوده، ولی ما به سوگند خود عمل می‌کنیم.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه گفت من پیشتر گفتم ترامپ شایسته استیضاح نیست، زیرا اینکار به تفرقه در کشور می‌انجامد. اما قانون اساسی ارزش انجام اینکار را دارد. دموکراسی ما ارزشش را دارد؛ و جمهوری ما اگر بتوانیم آن را حفظ کنیم، ارزش اینکار را دارد.

رئیس جمهور آمریکا ید طولایی در استفاده از القاب زشت و تمسخرآمیز علیه منتقدان و مخالفان دارد. او در حمله به مخالفان توجهی به جایگاه آن‌ها ندارد و چهره‌های شناخته‌شده‌ رسانه‌ای، سیاستمداران و حتی رهبران خارجی را بی نصیب نگذاشته است! او بار‌ها برای رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از لقب خواب آلود و دیوانه استفاده کرده است، با این حال این بار در حالی که موضوع استیضاح او در محافل سیاسی آمریکا برای اقدام علیه بایدن روز به روز داغتر می‌شود، از الفاظ رکیک و زننده برای او استفاده کرد.

در پی افشای جزئیاتی از درخواست ترامپ از دولت اوکراین برای آغاز تحقیقات علیه جو بایدن و پسرش هانتر بایدن، بسیاری از نمایندگان دموکرات از دونالد ترامپ انتقاد کردند. محتوای گفت و گوی ترامپ و ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین چندی پیش بوسیله افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا فاش شد و یک رسوایی بزرگ برای ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ محسوب می‌شود. ترامپ طی یک تماس تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد.

به دنبال افشای این موضوع، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا حدود دو هفته پیش آغاز روند رسمی بررسی استیضاح ترامپ را اعلام کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر