کد خبر: ۷۱۰۳۶۹۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
کد خبر : ۷۱۰۳۶۹۹

رئیس اداره‎ میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باغملک ساماندهی سرای ارغوانی را تحرک توسعه برای این شهرستان دانست.

جهانگیر پیروزاده رئیس اداره‎ میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باغملک در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، به برگزاری جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری به ریاست محمد نجاتی‎پور فرماندار این شهرستان در محل فرمانداری باغملک اشاره کرد و گفت: در این نشست درخصوص ستاد بازآفرینی پایدار شهری و این‎که چه پتانسیل و شرایطی در این ستاد برای تحول در شهرستان‎ها وجود دارد بحث و بررسی انجام شد.

او بیان داشت: پس از این جلسه به همراه دالوند کارشناس اداره‎کل راه و شهرسازی استان خوزستان، شیخ‎زاده رئیس اداره راه و شهرسازی، پژمان ملک‎صیدالی رئیس شورای شهر و نورانی مسئول شهرسازی شهرداری باغملک که به شهرستان عزیمت کرده بودند، بازدید میدانی‎ای از آثار تاریخی و بنا‌های شهرستان داشتیم.

پیروزاده تصریح کرد: طی این بازدید، از آثار تاریخی سرای ارغوانی، حمام تاریخی، مسجد جامع و سایت تاریخی منجیق سرکشی شد.

رئیس اداره‎ میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باغملک اذعان داشت: براساس صحبت‎های مسئولان و کارشناسان حاضر، در دل ستاد باز آفرینی پایدار شهری، پتانسیل‎های بسیاری برای تحول و مرمت آثار تاریخی وجود دارد و پس از بازدید از سرای ارغوانی نظر کارشناس اداره‎کل راه و شهرسازی استان خوزستان نیز این بود که این اثر تاریخی ممکن است به عنوان یک پروژه محرک توسعه نسبت به تمامی پیرامون و اطراف خود عمل کند.

این مقام مسئول افزود: سرای ارغوانی این قابلیت را دارا است به عنوان پروژه تحرک توسعه برای کل شهر باغملک باشد و این پروژه تحول بزرگی برای این شهرستان بوجود خواهد آورد.

ارگ یا سرای ارغوانی باغملک مربوط به دوران ایلخانان و ارغوان شاه است که تا دوره اتابکان لر‎‎‎‎‎‎ بزرگ هم محل قلمرو حکومتی بوده است.

انتهای پیام/گ

آغاز مرمت بنا‌های تاریخی خوزستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر