کد خبر: ۷۱۰۴۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
کد خبر : ۷۱۰۴۲۵۳
مدیرمسئول انتشارات دانش بنیان فناور مطرح کرد؛

کرمی گفت: هوشمندسازی شهر‌ها به توسعه برنامه‌های هوشمند تجزیه و تحلیل و فرهنگ سازی و ترویج استفاده عمومی برمی‌گردد.

توسعه زیست بوم شرکت‌های نوپا هدف معاونت علمی و فناوری/ شهر هوشمند برای آینده الزامی استبه گزارش حوزه فناوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، پرویز کرمی، دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به انتشار کتاب‌های «بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارتاپی»، در حوزه هوشمندسازی، گفت: در سال‌های اخیر توسعه زیست بوم شرکت‌های نوپا و دانش بنیان و استارت آپی یکی از ماموریت‌های اصلی معاونت علمی و فناوری تعریف شده است، بنابراین شناخت چالش‌های پیش روی فعالان این حوزه در جهان می‌تواند کمکی برای شکل گیری و رشد پویا‌تر آن‌ها در کشور باشد.
 
کرمی افزود: بررسی تجربیات جهانی در حوزه شرکت‌های استارتاپی شهر هوشمند یکی از کتاب‌هایی است که به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شده است.
بیشتر بخوانید: فناوری سه بعدی در خدمت صنایع/ وقتی ایرانی‌ها شهر هوشمند می‌سازند
مدیرمسئول انتشارات دانش بنیان فناوردر ادامه با بیان اینکه این کتاب‌ها با هدف ارائه تجربیات جهانی استارتاپی برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری منتشر شده است، گفت: در ابتدای این کتاب شرح مختصری از فعالیت‌ها و برنامه‌های ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ارائه شده است.

کرمی با اشاره به دیگر موضوعات ارائه شده در این کتاب، گفت: شهر هوشمند، یک مفهوم در حال رشد از اواخر قرن بیستم است که کشور‌های توسعه یافته برای رسیدن به توسعه پایدار شهری و پاسخ به نیاز‌های شهروندان، سعی در پیاده سازی آن دارند.

ارتقای رفاه زندگی شهروندان با شهر هوشمند

مشاور معاون علمی وفناوری رییس جمهوری درباره اصطلاح شهر هوشمند گفت: شاید در ساده‌ترین نوع تعریف می‌توان شهر هوشمند را به کارگیری فناوری به منظور ارتقای رفاه زندگی شهروندان، توسعه پایدار شهری و توسعه اقتصادی شهر‌ها دانست.

کرمی با اشاره به اینکه افزایش جمعیت شهرنشین تا سال ۲۰۵۰، می‌تواند برای شهر‌ها مشکلات زیرساختی فراوانی را به وجود آورد، گفت: افزایش سطح رفاه، حفظ محیط زیست، استفاده بهینه از منابع شهری و کاهش آلودگی از مهم‌ترین اهداف شهر‌ها برای جلوگیری از بروز مشکلات در پی توسعه جمعیت شهرنشینی است. برای رسیدن به این مهم پیاده سازی شهر هوشمند را باید یک الزام برای آینده دانست.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره چالش‌ها و فرصت‌های کلیدی حوزه شهر هوشمند، تصریح کرد: «توسعه و بهینه سازی حمل و نقل شهری و تسهیل دسترسی و افزایش کیفیت وسایل نقلیه عمومی»، «خلق راه کار‌های نوین با کمک فناوری‌های جدید»، «افزایش آلودگی هوا در شهرها» و «ایجاد روش‌هایی برای پایش و کاهش آسیب به شهروندان» از جمله چالش‌ها و فرصت‌های کلیدی حوزه شهر هوشمند است.

مشاور معاون علمی وفناوری رییس جمهوری ادامه داد: در این کتاب علاوه بر ارائه راهکار‌های هوشمندسازی شهرها، معرفی مختصری درباره استارتاپ‌های فعال حوزه‌های مختلفی، چون بازیافت، محیط زیست و آلودگی هوا، خدمات هوشمندسازی حمل و نقل شهری، خدمات برنامه ریزی و مدیریت شهری، هوشمندسازی شبکه زیرساخت و ... ارائه شده است.

کرمی گفت: هوشمندسازی شهر‌ها به توسعه زیرساخت‌های متصل، توسعه برنامه‌های هوشمند تجزیه و تحلیل و فرهنگ سازی و ترویج استفاده عمومی برمی‌گردد.
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر