کد خبر: ۷۱۰۴۲۷۵
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
کد خبر : ۷۱۰۴۲۷۵
گروه : ایلام » ایلام
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام عنوان کرد;

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از آغاز به کار نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی از امروز ۲۲ تا ۳۰ مهر خبر داد.

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در ۶ شهر ایلام

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ،عبدالمالک شنبه‌زاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام گفت: اربعین یکی از فرصت‌های بی‌نظیر جهت معرفی فرهنگ، رسومو به‌خصوص صنایع دستی و محصولات استان ایلام است و می‌تواند ایلام را به تمام کشور معرفی کند.

او بیان کرد: این نمایشگاه شامل غرفه‌هایی از انواع لباس‌های محلی، گلیم نقش‌برجسته، اجسام سنگی، معرق و منبت، چرم، سفال، چاقو، عسل طبیعی و همچنین خوراکی‌ها و شیرینی‌های سنتی استان ایلام است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام بابیان این‌که برپایی این نمایشگاه‌ها فرصتی برای شناسایی صنایع‌دستی ایلام به زائرین اربعین حسینی (ع) است، افزود: تعداد ۸۵ غرفه صنایع‌دستی در سراسر استان برپا شد که از این تعداد ۳۰ غرفه در ایلام، ۱۵ غرفه در مهران، ۲۰ غرفه در دهلران، ۱۰ غرفه در چرداول، ۵ غرفه در ایوان و ۵ غرفه در سیروان که در مسیر تردد زائران اربعین است، برپا شده است.

شنبه‌زاده ادامه داد: راه‌اندازی این نمایشگاه‌ ها کمک قابل توجهی به شناساندن صنایع‌دستی و معرفی آن به دیگر مناطق کشور می‌کند و با توجه به ورود زوار خارجی به استان جهت پیاده‌روی اربعین، صنایع دستی ایلام به خارج از مرز‌های کشور نیز شناسانده می‌شود.

او اضافه کرد: هرساله شاهد ورود میلیون‌ها زائر به استان ایلام برای سفر به عتبات عالیات هستیم که علاوه بر آثار معنوی مثبتی که برای استان به همراه دارد، می‌تواند سبب ایجاد رونق اقتصادی نیز شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام  ادامه داد: بدون شک درصورت استفاده از ظرفیت ورود زائران ایرانی و عراقی به استان ایلام و به‌ویژه مرز مهران شاهد ایجاد اشتغال، توسعه اقتصادی و افزایش صادرات نیز خواهیم بود.

او یادآورشد: یکی از مسائلی که می‌تواند در ایام اربعین مورد توجه مسئولان قرار گیرد، استفاده از ظرفیت صنایع دستی استان است که می‌توان با معرفی این ظرفیت به مسافران، زمینه فروش صنایع دستی تولیدی استان را فراهم کرد.

شنبه‌زاده از برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان تا ۳۰ مهر در شهر‌های ایلام، مهران، دهلران، چرداول، ایوان و سیروان خبرداد و عنوان کرد: در این نمایشگاه آثار هنرمندان صنایع دستی استان از تولید به مصرف، در معرض دید عموم و زائران قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ د

برگزاری نمایشگاه در ایلام

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر