کد خبر: ۷۱۰۴۴۵۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
کد خبر : ۷۱۰۴۴۵۵
سعیدی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره اجرای طرح کاهش تنوع مدارس و حذف سمپاد بر اثر این طرح توضیح داد.

مدارس استثنایی حذف نمی‌شوند/ ادغام سمپاد تضعیف نخبگان نیستفاطمه سعیدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره توجه درباره موضوع کاهش تنوع مدارس که روز گذشته در مجلس به تصویب رسید اظهار کرد: در این طرح نگاه ما با توجه به رعایت عدالت آموزشی و تقویت مدارس دولتی بوده است چرا که اغلب مشاهده می‌کنیم که اولیای دانش آموزان فرزندندانشان را به عنوان‌آخرین گزینه در مدارس دولتی ثبت نام می‌کنند.
 
او ادامه داد: برای اینکه بتوانیم جایگاه مدارس دولتی را ارتقا ببخشیم و خدمات یکسانی برای تمام دانش آموزان ارائه دهیم تنوع مدارس در ۲ نوع مدارس دولتی و غیردولتی را به تصویب رساندیم تا تمام دانش آموزان بتوانند از نیروی انسانی یکسان خدمات مشابه و امکانات آموزشی برابری بهره‌مند شوند.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه ورود مدرس سمپاد به گروه مدارس دولتی تضعیف نخبگان است یا خیر بیان کرد: به هیچ‌وجه  تضعیف سمپاد را هدف قرار ندادیم، زمانی که معلم کار بلد و خدمات مناسب به دانش آموز ارائه شود تضعیفی در حق دانش آموز و نخبه هم نداریم از طرفی مدارس دولتی هم با وجود دانش آموزان نخبه تقویت می‌شوند و حس رقابت در دانش آموزان افزایش پیدا می‌کند.

تقویت طرح شهاب برای شناسایی استعدادهای دانش‌آموزان 

او افزود: همچنین می‌توانیم از طرح شهاب برای شناسایی و هدایت هدفمند دانش آموزان نخبه بهره بگیریم در نتیجه استعداد دانش آموزان نادیده گرفته نمی‌شود.
 
سعیدی درباره فعالیت مدارس دانش آموزان استثنایی با نیاز‌های ویژه تصریح کرد: این مدارس با مدارس دولتی ادغام نمی‌شود به جز تعداد دانش آموزانی که از نظر بهره هوشی می‌توانند در مدارس عادی تحصیل کنند و اکنون هم در قالب طرح تلفیقی این طرح اجرا می‌شود، اما به طور کلی این گروه از مدارس همچنان به عنوان مدرسه خاص باقی می‌مانند.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه آیا ۱ سال زمان کافی برای بستر سازی کاهش تنوع مدارس در آموزش و پرورش است خیر اظهار کرد: اکنون این طرح به شورای نگهبان ارجاع داده شده است تا نظر این شورا درباره طرح مشخص شود و ممکن است زمان آن تغییر کند، اما کار را کلید بزنیم.
 
انتهای پیام/
 

مدارس استثنایی با مدارس دولتی ادغام نمی‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
زنجانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
این کار فقط و فقط باعث رونق مدارس غیردولتی میشود...
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
وقتی رهبر مخالفتشون رو با حذف مدارس سمپاد اعلام کردن
معنی این کارها چیه واقعا؟؟
سارا
|
Russian Federation
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
به نظر من باید سمپاد از بین برود
ما تیزهوشان زیادی داریم که نتوانستند وارد مدارس سمپاد شوند و هنوز با رنج و اندوه در مدارس عادی درس میخوانند و مبهوت از اینکه چرا اینهمه تفاوت فاحش سمپاد کودکان عادی بیشتر درس میخوانند که با پارتی راه یافته اند
پاسخ ها
م
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
ایکاش میفهمیدی چی میگی در مورد چیزی که اطلاع کافی نداری صحبت نکن
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر