رئیس کلانتری ۱۵۱ یافت آباد از دستگیری یک جوان و مادرش خبر داد که برای خرید خودرو و تعویض وسایل منزلشان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال طلا از منزل یکی از اقوامشان سرقت کردند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ حمیدرضا موسوی رئیس کلانتری ۱۵۱ یافت آباد گفت: چندی پیش شهروندی به کلانتری ۱۵۱ یافت آباد، مراجعه و با اعلام شکایتی اظهار داشت: چند روزی به همراه خانواده‌ام به مسافرت رفته بودم و زمانی که برگشتم متوجه شدم که طلا و جواهراتی که در منزل نگهداری می‌کردم، به سرقت رفته است.

وی عنوان کرد: تحقیقات پلیسی نشان از آن داشت: سارق یا سارقان بدون اینکه قفل درب ورودی را تخریب کنند وارد منزل شده‌اند و بلافاصله به سراغ طلا‌ها رفته و با سرقت طلا‌ها از منزل خارج شدند.

کلانتر محله یافت آباد افزود: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که فردی با لباس تیره و در حالی که نقاب بر روی صورتش بود، با استفاده از کلید وارد منزل شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ظن ماموران مبنی بر اینکه سرقت توسط آشنایان مالباخته صورت گرفته است، قوت گرفت و تعدادی از آشنایان و اقوام مالباخته که با شاکی در ارتباط و در رفت و آمد بودند تحت کنترل در آمد.

وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که یکی از اقوام مالباخته به تازگی یک دستگاه خودرو سواری و تعدادی وسایل منزل خریداری کرده است، گفت: پسر خانواده که پسری جوان حدوداً ۲۵ ساله بود به کلانتری دعوت و به سرقت طلا‌ها اعتراف کرد.


بیشتر بخوانید: بازداشت ۲ قاپ زن گردنبند


این متهم جوان در اظهارات خود به ماموران گفت: چندی قبل در زمانی که به منزل مالباخته مراجعه داشتم کلید منزلش را سرقت و یک کپی از روی کلید تهیه کردم و دوباره با مراجعه به همان محل، کلید را سرجایش گذاشتم.

مدتی در انتظار بودم تا اینکه مالباخته به همراه خانواده اش به مسافرت رفت و زمانی که وی در مسافرت چند روزه بودند به منزل وی مراجعه و طلا‌ها را سرقت کردم.

وی در ادامه اعتراف کرد: کلیه طلا‌ها را در زیر تشک مبل پنهان کردم و هر روز مادرم یک قطعه از طلا‌ها را به طلافروشی‌ها می‌برد و می‌فروخت.

سرهنگ موسوی عنوان کرد: با اعتراف صریح متهم به سرقت طلا‌ها با همکاری مادرش و کشف مقداری از طلا‌ها در منزل سارقان، هر ۲ متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضائی قرار گرفتند.

رئیس کلانتری ۱۵۱ یافت آباد اضافه کرد: کارشناسان ارزش اموال سرقتی را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده اند.

انتهای پیام/

خرید خودرو دلیل مادر و پسر سارق برای سرقت طلاهای یکی از اقوام

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار