کد خبر: ۷۱۰۵۰۱۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶
کد خبر : ۷۱۰۵۰۱۰
گروه : فارس » شیراز
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کازرون خبر داد؛

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون از قلع و قمع ۱۰۰ اصله درختان کاشت شده غیرمجاز و خروج ۵ هزار متر مربع زمین‌های ملی از دست زمین خواران خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، سید مجتبی ایران محبوب رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون اظهار کرد: با تلاش و جدیت نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان کازرون میزان ۵ هزار متر مربع از زمین‌های ملی متصرفی واقع در پلاک جَروق بخش جره و بالاده شهرستان کازرون از دست متجاوزان و سودجویان خارج و به بیت المال بازگردانده و تعداد ۱۰۰ اصله درختان کاشت شده غیرمجاز نیز قلع و قمع شد.

او افزود: در پی گشت و مراقبت‌های شبانه روزی که از زمین‌های منابع ملی از سوی نیرو‌های یگان حفاظت انجام می‌شود، گزارشی در این منطقه مبنی بر تسطیح زمین‌ها در دامنه کوه، حفر گودال و کاشت درختان به صورت شبانه، از جانب مامورین دریافت شد.

ایران محبوب گفت: این موضوع در دستور کار قرار گرفت که پس از بازدید و هماهنگی‌های لازم با مقام قضایی به منظور اجرای مواد ((قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع بخصوص تبصره یک الحاقی به ماده ۵۵ قانون موصوف)) انجام که نیرو‌های یگان حفاظت در یک اقدام قاطع نسبت به قلع و قمع درختان کاشت شده غیرمجاز و آزاد کردن زمین‌های منابع ملی اقدام کردند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون ادامه داد: به همین منظور سودجویان و متصرفان شناسایی که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی معرفی شدند.

او ضمن هشدار به سودجویان و متصرفان عرصه‌های منابع طبیعی، به گشت‌های مستمر و شبانه روزی نیرو‌های یگان حفاظت از اراضی ملی اشاره و بیان کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در طبیعت مراتب را به شماره تلفن ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند.

انتهای پیام/چ

قلع و قمع درختان غیرمجاز در فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر