کد خبر: ۷۱۰۵۲۸۰
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
کد خبر : ۷۱۰۵۲۸۰

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت:هر استخر نیاز به فنس‌کشی، نصب تابلوهای هشدار دهنده در هر چهار سمت، ایجاد جان پناه در کناره و نصب نردبان‌های شناور دائم دارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،علی باقری مدیر جهاد کشاورزی شهرضا با اشاره به اهمیت ساخت استخر‌های ذخیره آب کشاورزی اظهار داشت: لازم است کلیه مالکان استخر‌های مذکور به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی، تمهیدات و اقدامات ایمنی را رعایت کنند.

او با اشاره به وقوع حوادث ناگوار غرق شدن در استخر‌های ذخیره آب کشاورزی در سال جاری در استان اصفهان و شهرستان شهرضا افزود: کشاورزان برای جلوگیری از وقوع حوادث دردناک در استخر‌های آب مزارع و باغات، اقدامات لازم در راستای ایمن‌سازی آن‌ها را انجام دهند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت: استخر‌های کشاورزی هر چند برای ذخیره‌سازی آب ساخته می‌شوند، اما در برخی مواقع حادثه می‌آفرینند و جان افرادی را که برای شنا و ماهیگیری به آنجا می‌روند، می‌گیرد.

او با بیان این‌که در این حوادث، بیشتر کسانی که جان خود را در استخر‌های کشاورزی از دست می‌دهند، کودکان و نوجوانان هستند، بیان کرد: آن‌ها یا به خاطر شنا و یا به دلایل دیگر در این نوع استخر‌ها غرق می‌شوند، اما به دلیل این‌که بیشتر این استخر‌ها ایمن‌سازی نشده‌اند، سبب بروز حادثه می‌شوند.

باقری با اشاره به ضرورت فنس‌کشی و نصب تابلو‌های هشدار دهنده در اطراف استخر‌های کشاورزی تصریح کرد: هر استخر نیاز به فنس‌کشی، نصب تابلو‌های هشدار دهنده در هر چهار سمت، ایجاد جان پناه در کناره و نصب نردبان‌های شناور دائم دارد.

او با اشاره به ساخت برخی استخر‌های ذخیره آب کشاورزی غیرمجاز خاطرنشان کرد: بعضی افراد بدون رعایت هیچگونه استانداردی اقدام به ساخت استخر ذخیره آب کشاورزی می‌کنند که در چنین وضعی، مالکان استخر‌ها در صورت غرق شدن افراد، مقصر محسوب می‌شوند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا با تأکید بر تعبیه طناب‌های نجات دهنده به صورت طولی، عرضی و ضربدری در استخر گفت: تعبیه تیوپ‌های بادی به فاصله ۱۰ متری از هم در طول استخر و مهار نمودن آن‌ها، قراردادن چهار عدد نردبان نجات در چهار ضلع استخر از دیگر نکات ایمنی در استخر‌های کشاورزی است.

انتهای پیام/م

 

هشدار به مالکان استخرهای کشاورزی

منبع:فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر