کد خبر: ۷۱۰۶۰۳۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
کد خبر : ۷۱۰۶۰۳۴
گروه : قم » قم
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

آیت الله یزدی گفت:حدود ۲۰ میلیون زائر فاصله بین نجف و کربلا را پیاده روی می کنند و این دلالت بر وحدت امت اسلامی دارد.

پیاده روی اربعین یک حرکت سیاسی مهم استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت الله محمد یزدی،رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ارتباط تلفنی با رادیو اربعین، با تصریح بر اینکه راهپیمایی اربعین مورد توجه همه علاقه مندان و دوستان و شیعیان اباعبدالله (ع) است، گفت: از همه بلاد اسلامی و حتی غیر اسلامی در این راهپیمایی شرکت می کنند و این نشان می دهد که اهداف مقدس حضرت اباعبدالله (ع) مورد توجه بشریت و انسان ها قرار گرفته است، زیرا آزادی خواهی و مبارزه با ظلم و ستم و همچنین وحدت از جمله مولفه هایی هستند که امام حسین (ع) با آن ها انسان ها را جذب کرده است.

او بیان کرد: دلیل آنکه این تعداد زیاد انسان های مختلف و با عقیده های گوناگون از هر کشوری در این راهپیمایی عظیم شرکت می کنند، جذب قلب انسان ها توسط سرور و سالار آزادگان جهان است،بر اساس اعلام ها، حدود ۲۰ میلیون زائر فاصله بین نجف و کربلا را پیاده روی می کنند و این دلالت بر وحدت امت اسلامی دارد.

این استاد حوزه با بیان اینکه این حضور بزرگ و عظیم علاوه بر ثواب های اخروی، نتایج گسترده دیگری نیز دارد، عنوان کرد: پیاده روی اربعین قطعا یک حرکت سیاسی مهم است و به همین جهت به عنوان طلبه کوچک سفارش می کنم نظم و تربیت و همچنین قوانین در ورودی ها و خروجی ها مرزها توسط زائرین عزیز مورد توجه قرار گیرد تا همه این عزیزان ان شاء الله با صحت و سلامتی بروند و برگردند و فشردگی جمعیت خدای نکرده باعث رخ دادن حوادث نشود.

او افزود: بدون تردید رعایت نظم و قوانین توسط زائرین عزیز، رضایت اباعبدالله الحسین (ع) را در پیش دارد و آنها ثواب مضاعف خواهند برد. امیدوار هستیم خداوند نیز به این عمل سیاسی و عبادی برکت زیادی بدهد و به نفع اسلام و مسلمین تمام شود.

انتهای پیام/ش

ارتباط تلفنی رادیو اربعین با آیت الله یزدی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر