کد خبر: ۷۱۰۶۱۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
کد خبر : ۷۱۰۶۱۵۲
احمدی:

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی گفت: ۴۳ فدراسیون ورزشی در برنامه‌های هفته تربیت‌بدنی مشارکت دارند و بیش از ۳۵۰ برنامه اجرا می‌شود.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وزارت ورزش و جوانان، سید عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در نشست مطبوعاتی به مناسبت هفته تربیت بدنی اولویت امروز ورزش ایران را توسعه ورزش همگانی دانست و تاکید کرد: برای ترویج ورزش همگانی باید از تمام ظرفیت ها، امکانات و زیرساخت‌ها بهره برد و با تجمیع منابع و هم افزایی و هماهنگی شرایط را برای ورزش و توسعه فعالیت بدنی در بین اقشار مختلف بوجود آورد.

او با بیان اینکه شعار هفته تربیت بدنی "پیش به سوی ایران فعال " است که باید با هماهنگی‌های بین بخشی شرایط لازم را برای توسعه همه جانبه ورزش همگانی با هدف ارتقا سلامت جسمی و روحی و شادابی جامعه رقم بزنیم. آنچه مسلم است اگر مردمی سالم، پرنشاط، با انگیزه و فعال داشته باشیم در دسترسی به اهداف کشور مشکلی نخواهیم داشت. ورزش برای رسیدن به اهداف عالی نقش مهمی دارد.

 احمدی در بخش دیگری از سخنانش از افتتاح ٢٣٣ پروژه ورزشی در ٢٩ استان کشور به مناسبت هفته تربیت بدنی خبر داد و اظهار داشت: ٨٦ پروژه شهری و ١٤٧ پروژه روستایی هستند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه یش از ۹ هزار برنامه در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها در هفته تربیت بدنی برنامه ریزی شده است، توضیح داد: ۴۳ فدراسیون ورزشی در برنامه‌ها مشارکت دارند و بیش از ۳۵۰ برنامه اجرا می‌شود. با ۱۰ دستگاه اجرایی هماهنگی شده که می‌توان به آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، نیرو‌های مسلح، وزارت کار، سازمان بسیج، شهرداری، بهزیستی، صداوسیما و مجموعه‌ای از باشگاه‌ها اشاره کرد.

 احمدی بودجه اختصاص یافته به هفته تربیت بدنی ۱۵ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: این بودجه را بین استان‌ها توزیع کرده ایم تا در اختیار هیئت‌ها قرار بگیرد.

معاون وزیر ورزش و جوانان برنامه‌های متعدد در هفته تربیت بدنی را مورد توجه قرار داد و گفت: تفاهم نامه بین وزارت ورزش و سازمان بهزیستی کشور در خصوص اقشار تحت پوشش این سازمان امضا می‌کنیم. پروژه پایش مشارکت مردم با همکاری مرکز ملی آمار دنبال می‌کنیم تا اطلاعات دقیق از فعالیت‌های ورزشی مردم داشته باشیم. در مناطق روستایی هم جشنواره بومی - محلی را خواهیم داشت. همچنین بیش از هزار خانه روستایی تجهیز می‌شوند. یکی از رویکرد‌های ما این بوده با مشارکت دهیاری‌ها خانه روستایی ایجاد کنیم. مرحله منطقه‌ای جام خوشه چین هم در هفته تربیت بدنی آغاز می‌شود و دهه فجر مسابقات ملی را برگزار می‌کنیم. برنامه‌ای برای تجلیل از خانواده شهدای ورزشکار و عطرافشانی مزار شهدا را در برنامه داریم. فدراسیون ورزش زورخانه‌ای هم به طور ویژه برنامه دارد.


بیشتر بخوانید: مرادی:تاخیر در اعزام سهراب به سوئیس ما را نگران کرده است/ دیگر با کیانوش مماشات نمی کنیم


انتهای پیام/

 

صحبت‌های احمدی درباره هفته تربیت‌بدنی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر