کد خبر: ۷۱۰۶۲۰۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
کد خبر : ۷۱۰۶۲۰۴

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان گفت:برای خادمیاران فراخوان خدمت داده شد و نزدیک به ۳۰۰ نفر زبان‌دان برای خدمت در کمیته بین الملل اعلام آمادگی کردند و بعد از دوره‌های پیش‌نیاز توجیهی و آموزشی ۱۰۰ نفر برای اعزام انتخاب شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،سیدرضا مرتضوی مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان با اشاره به اعزام خادمیاران زبان‌دان به کربلا، اظهار داشت: در راستای اهداف نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان ستاد پشتیبانی اربعین تشکیل شد و فعالیت‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داد.

او افزود: این ستاد دارای کمیته‌های مختلفی از جمله کمیته بین الملل است که از شهریورماه فعالیت خود را آغاز و با سیاست‌هایی که از سوی مدیر نمایندگی ابلاغ شد به‌کار خود ادامه داد.

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان با بیان اینکه سیاست‌هایی برای این کمیته در نظر گرفته شد، گفت: لزوم تقویت موضوع میزبانی مردم عراق، نگاه جهان‌اندیشی در وحدت، تحکیم روابط ملت‌ها به ویژه مردم ایران و عراق، تقویت و ایجاد بستر ارتباط با فعالان اربعین از کشور‌های مختلف، ایجاد ارتباط با رسانه‌ها و افراد تاثیرگذار بین‌المللی و زائران کشورها، شناسایی چالش‌ها و آسیب‌های پیش‌رو در رویداد اربعین از نگاه جهانی از جمله سیاست‌ها هستند.

او تصریح کرد: برای خادمیاران فراخوان خدمت داده شد و نزدیک به ۳۰۰ نفر زبان‌دان برای خدمت در کمیته بین الملل اعلام آمادگی کردند و بعد از دوره‌های پیش‌نیاز توجیهی و آموزشی ۱۰۰ نفر برای اعزام انتخاب شدند.

مرتضوی ادامه داد: ۲۰۰ نفر دیگر هم در کارگروه‌های ترجمه، محتوا و موضوعات مرتبط با کمیته همکاری لازم را دارند.

او با اشاره به دوره‌هایی که ۱۰۰ زبان‌دان مبلغ گذراندند، اظهار داشت: این دوره‌های آموزشی با مشارکت جامعه المصطفی، دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و اساتید آستان قدس برای آن‌ها برگزار شد.

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان خاطرنشان کرد: اعزامی‌ها در گروه‌های ویژه آقایان و بانوان در زبان‌های عربی و انگلیسی تقسیم‌بندی شدند و محتوای مورد نظر به آن‌ها داده شد.

او افزود: مبلغان زبان‌دان با اتباع خارجی در راهپیمایی اربعین همراه می‌شوند و در رابطه با پیام نهضت حسینی، اربعین، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات با هدف نشر معارف اهل بیت (ع) به ویژه انتقال پیام عاشورا، فرهنگ مهدویت و پرورش منتظران و یاوران امام زمان (عج) در سراسر جهان با آن‌ها گفتگو می‌کنند.

مرتضوی ادامه داد: این برنامه برای نخستین‌بار است که اجرا می‌شود و امیدواریم بتوانیم در راه رسیدن به اهداف مورد نظر موفق عمل کنیم.

انتهای پیام/م

 

اعزام خادمیار زبان دان به کربلا

منبع:تسنیم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر