کد خبر: ۷۱۰۶۲۶۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
کد خبر : ۷۱۰۶۲۶۱

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردستان گفت: پیش بینی ها نشان می دهد که از هر سه نفر در اردستان یک نفر به سوء تغذیه مبتلاست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،حسن ذبیحی رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردستان امروز در نشست خبری به مناسبت هفته سلامت روان اظهار داشت: یکی از روز‌های هفته سلامت روز جهانی غذا در ۲۴ مهرماه است که با شعار تغذیه سالم برای دستیابی به جهانی بدون گرسنگی نامگذاری شده است.

او افزود: موضوع رژیم غذایی ناسالم و سبک زندگی بی تحرک باعث افزایش نرخ چاقی در جامعه می‌شود که در کشور‌های در حال توسعه این موارد بیشتر است و بر این اساس ۳۲ درصد از جوانان اردستان دارای چاقی و اضافه وزن هستند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردستان گفت: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که از هر سه نفر در اردستان یک نفر به سوء تغذیه مبتلاست که در صورت ادامه این روند تا سال ۲۰۲۵ از هر دو نفر یک نفر به بیماری سوء تغذیه مبتلا خواهند شد.

او ابراز داشت: مرکز بهداشت شهرستان اردستان با برگزاری کلاس‌های آموزشی در خصوص آموزش الگوی غذای سالم به مراقبین، پزشکان مراکز جامع سلامت و بهورزان خانه بهداشت اقدام کرده است.

ذبیحی بیان داشت: با توجه به اینکه نشاط اجتماعی موجب افزایش امید و نشاط در جامعه می‌شود، افزود: متولیان نشاط اجتماعی در شهرستان با برگزاری جلسات تخصصی نسبت به این موضوع اهتمام جدی داشته باشند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردستان با بیان اینکه مرحله دوم غربالگری سلامت از امسال شروع شده و باید تا پایان سال ۴۰ درصد جامعه هدف شهرستان اردستان که بیش از ۳۵ هزار و ۸۰۰ نفر هستند مورد غربالگری قرار گیرند، گفت: تا پایان سال ۹۷ بیش از ۹۸ درصد جامعه هدف شهرستان اردستان مورد غربالگری قرار گرفته اند.


او تصریح کرد: شهرستان اردستان دارای ۲۴ خانه بهداشت، ۴۰ بهورز، شش مرکز جامع سلامت و سه مرکز بهداشت است و فقط یک نفر کارشناس سلامت روان دارد و این یکی از کمبود‌های جدی مرکز بهداشت اردستان است.

ذبیحی با بیان اینکه غربالگری اعتیاد از افراد ۱۴ سال به بالا در شهرستان اردستان انجام می‌شود، گفت: در شش ماهه اول امسال برای بیش از شش هزار نفر غربالگری سلامت انجام شده است، فقط ۱۱ درصد جامعه هدف در این غربالگری شرکت داشته اند و استقبال مردان نسبت به زنان خیلی کمتر بوده است.

انتهای پیام/م

 

نشست خبری رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر