کد خبر: ۷۱۰۶۶۶۳
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
کد خبر : ۷۱۰۶۶۶۳

نماینده استانداری کرمان در ستاد اربعین خوزستان گفت: از استان کرمان حدود ۱۱۸ هزار و ۷۵۷ نفر در سامانه سماح ثبت نام کردند که سه هزار و ۸۰۰ نفر از آنان از عراق بازگشته اند.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،محمد محمود آبادی نماینده استانداری کرمان در ستاد اربعین خوزستان شامگاه گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه در مرز شلمچه با اشاره به مدیریت و هماهنگی بین بخشی برای گسیل امکانات پزشکی به مرز، گفت: ۴۰ موکب را در عراق مستقر کردیم که به صورت روزانه حدود ۶۰ هزار و ۲۸۴ پرس غذا و ۱۷۳ هزار و ۸۴۰ میان وعده را در میان زائران حسینی توزیع می کنند.

او با اشاره به اینکه ۱۶۰ نانوای خانم با استقرار در کربلا نسبت به پخت نان محلی کرمان و سیرجان اقدام می کنند، افزود: این بانوان به طور روزانه ۱۳۲ هزار و ۶۰۰ قرص نان را میان زائران حسینی توزیع می کنند.

فرماندار سیرجان گفت: در کنار این امکاناتی که در اختیار داریم، ۷۱۳ چشمه دسشویی و ۵۲۰ دوش حمام احداث کردیم.

محمودآبادی افزود: سه بیمارستان صحرایی را از طریق مرزهای شلمچه و چذابه به عراق منتقل کردیم، حدود ۴۵۰ نفر از نیروهای داوطلب هلال احمر از مسیر ورودی تا انتها در خدمت زائران حسینی هستند و زائران پاکستانی را از ورودی مرز کرمان تا عراق همراهی می کنیم.

او با اشاره به اینکه چند موکب در کرمان، ماهان و سیرجان برپا کردیم، گفت: در این مواکب به پاکستانی هایی که از طریق کرمان می خواهند به مرز شلمچه بیایند خدماتی همچون اسکان و تغذیه ارائه می کنیم.

نماینده استانداری کرمان در ستاد اربعین خوزستان افزود: سال گذشته حدود ۸۰ هزار زائر خارجی را میزبانی و پذیرایی کردیم که امسال پیش بینی می شود این رقم به ۱۰۰ هزار زائر خارجی برسد.

محمودآبادی ادامه داد:۶۵۰ دستگاه اتوبوس و امکانات ناوگان حمل و نقل جاده ای در استان کرمان داریم که حدود ۵۷۰ دستگاه آن یعنی حدود ۷۰ درصد در جریان حمل و نقل زائران قرار دارند.، ۴۵ دستگاه اتوبوس نیز در کشور عراق برای جابجایی زائران حسینی حاضر هستند.

او تصریح کرد: سه رام قطار به ظرفیت هر یک ۶۰۰ نفر در تاریخ های ۱۶، ۱۸ و ۲۰ مهرماه به مقصد خرمشهر اعزام کردیم که به طور عمده زائرانی از پاکستان، زاهدان و کرمان بودند.

نماینده استانداری کرمان در ستاد اربعین خوزستان با اشاره به اینکه پروازهای هفتگی را با ظرفیت ۲۷۴ نفر داریم، یادآور شد: به طور هفتگی یک پرواز کامل (۲۷۴ نفره) به مقصد نجف داریم.

محمود آبادی با بیان اینکه دستگاه های مختلف امکانات لازم را در اختیار زائران قرار داده و تجهیزات آتش نشانی، تنظیف و تعمیرگاه اضطراری اتوبوس ها را به عراق منتقل کردیم، گفت: استان کرمان در مجموع به دلیل اینکه مذهبی و با مردمی با تعصب است امسال زائران آن دو برابر شده است.

او با اشاره به اینکه پیش بینی می شود تا یک هفته پس از اربعین امکانات و نیروها در مرز حضور دارند، افزود: زائران زیادی داریم که به طور عمده از طریق مرز زمینی شلمچه به کشور عراق منتقل می شوند.

انتهای پیام/ د

ثبت نام زوار در سامانه سماح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر